ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Невеликим станціям техобслуговування авто і шиномонтажу в Україні загрожує закриття

шиномонтажУряд України розробив новий технічний регламент для станцій шиномонтажу та техобслуговування, який загрожує розоренням невеликим точкам. Шины купить водій може в інтернет-магазині.

Згідно з пропозиціями чиновників, автосервіси зобов’язані мати власні або орендовані засоби техогляду та ремонту. Крім того, ремонтом повинні будуть займатися тільки спеціально навчені фахівці.  Майстерні також повинні мати необхідні виробничі приміщення і обладнання.  Ті точки, які не виконають ці вимоги до 2016 року, будуть закриті.

Регламент не поширюється на автосервіси, які займаються гарантійним ремонтом, а також відомчі СТО міліції, прикордонної служби, служби з надзвичайних ситуацій, армії і СБУ.

Власники невеликих СТО побоюються, що нові правила витіснять їх з ринку.  «Якщо нас зобов’яжуть купувати обладнання, яке використовують авторизовані сервіси, розорення не уникнути», – заявив співвласник автосервісу в Київській області Валерій Пархоменко.

Прийняття нового технічного регламенту у Міністерстві інфраструктури пояснюють необхідністю адаптації українського законодавства з європейським.  Зобов’язавши автосервіси працювати за європейськими стандартами, держава планує також створити конкурентне середовище для СТО і вивести ремонтний бізнес з тіні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами