ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Навіщо потрібен адвокат по кримінальних справах і як його вибрати?

адвокатКримінальний процес може дуже сильно вплинути на людину в різних сферах її життя: починаючи від неприємного відчуття пов’язаного з викликом в поліцію, звільненням з роботи і закінчуючи, в крайніх випадках, тривалим тюремним ув’язненням.

Дуже важливо розуміти, що кримінальний процес це судова тяжба, в якій справу проти обвинуваченого або підозрюваного ведеться не приватною особою, а різними державними структурами (поліцією, прокуратурою, і т.д), в яких працюють досвідчені слідчі і професійні юристи, завдання яких довести причетність людини до справи і її винність у вчиненні кримінального злочину, а також домогтися для неї в суді покарання передбаченого за законом.

У зв’язку з цим, навіть якщо людина вважає, що проти неї немає ніяких доказів і вона повністю впевненау своїй невинуватості і непричетності до того в чому її звинувачують, дуже важливо щоб її інтереси протягом усього кримінального процесу (на попередньому слідстві, в переговорах з прокуратурою і, звичайно ж, у суді) представляв і захищав досвідчений адвокат, який допоміг би вибрати оптимальну лінію захисту і досягти найкращого результату, виходячи з детального вивчення матеріалів слідства, чинного законодавства та юридичних прецедентів.

Важливо також знати, що дуже часто наслідки ведення кримінальної справи без адвоката (і тим більше недосвідченим адвокатом) можуть бути практично незворотні, і рішення прийняті судом або прокуратурою дуже важко змінити.

У зв’язку з цим, дуже важливо звернутися до досвідченого адвоката на самих ранніх етапах кримінального процесу, тобто як тільки Ви дізналися що проти Вас існують підозри у вчиненні кримінального злочину або як тільки Вас викликали на допит в поліцію, і не чекати, поки справа перейде до прокуратури або суду. Заказать услуги адвоката в Украине можна на юридичному інтернет-ресурсі “Протокол”.

На що варто звернути увагу при виборі кримінальної адвоката:

1. Спеціалізація і професіоналізм у кримінальному праві:

Насамперед, це повинен бути адвокат у якого є багатий досвід ведення кримінальних справ. Важливо знати, що кримінально-процесуальний кодекс принципово відрізняється від цивільного, і тому, тільки адвокат який спеціалізується на кримінальному праві здатний грамотно вести кримінальну справу в суді.

Професіоналізм в кримінальному праві -поняття об’ємне, і воно укладає в себе багато чого. Це не тільки досконале знання законів і юридичних прецедентів, пов’язаних з кримінальним правом, а й уміння відстоювати в суді позицію клієнта, мистецтво володіння технікою перехресного допиту, вміння грамотно вести преговори з прокуратурою, вміння реально оцінювати шанси на успіх у справі, здатність знайти правильний підхід до конкретного судді, вміння аналізувати матеріали справи, звертаючи увагу на будь-які дрібниці і багато іншого.

2. Гарантія результату справи:

Остерігайтеся адвокатів, які пророкують Вам 100% -ий успіх, гарантують “витягти Вас зі справи”, “відмазати” і т.д. – Тобто обіцяють Вам якийсь конкретний результат справи (звільнення з-під арешту, виправдувальний вердикт або легке покарання). Пам’ятайте – в будь-якій кримінальній справі останнє слово завжди за суддею, і його рішення можуть сильно відрізнятися від обіцянок даних клієнту.

Знайте також, що статистика проти Вас: за даними центрального статистичного бюро за останні кілька років – тільки близько 0.2% підсудних (2 особи з тисячі!) Закінчують справу з виправдувальним вердиктом.

На відміну від поширеної думки – хороший адвокат (будь він найбільш професійний, досвідчений і відомий!) Рідко “виграє” справув класичному розумінні цього слова (тобто – виправдувальним вердиктом), а закінчує справу з максимально найкращим для клієнта результатом, будь то закриття справи, закінчення справи без судимості або легке покарання.

3. Гонорар:

Ми рекомендуємо Вам дотримуватися в цьому аспекті золотої середини: і до дуже низьких і до захмарно завищених пропозицій оплат послуг кримінальної адвоката слід ставитися з підозрою.

Занадто низька ціна за послуги може свідчити про адвоката у якого немає великої клієнтури (і, як наслідок – великого досвіду), і який готовий взятися за кримінальну справу навіть за мізерну плату. У цьому випадку – у адвоката немає достатнього стимулу роботи, і він буде намагатися закінчити справу якомога швидше, і будь-які відстрочки (які дуже часто можуть бути в інтересах клієнта!) будуть для нього нерентабельні.

У той же час, нереально завищені ціни за послуги адвоката, теж, природно, неприйнятні, особливо враховуючи те, що (як сказано вище) ніколи не можна бути впевненим у конкретному результаті справи. Ціна за адвокатські послуги повинна бути розумною і реальною.

Варто пам’ятати ще один важливий фактор: в кримінальних справах (на відміну від цивільних) адвокату заборонено Законодавством по Адвокатській Етиці обумовлювати гонорар за свої послуги результатом справи: кримінальний адвокат який говорить своєму клієнтові: якщо тебе заарештують ти мені заплатиш X, а якщо звільнять – Y – грубо порушує закон.

4. Гучні імена:

Не завжди адвокат ім’я якого у всіх на слуху – це гарантія успіху.

Як вже було сказано вище – зрештою все вирішує суддя.

Професіоналізм і досвід – ось головний ключ до успіху в кримінальній справі!

Дуже часто, у відомого адвоката не буде достатньо часу для Вашої справи (яка для Вас здається найважливішим у Вашому житті, а для нього – несуттєвим і лише одним з багатьох), і всю основну роботу у Вашій справі буде проводити не він, (з через свою зайнятість) а його недосвідчений помічник.

5. Індивідуальний підхід до клієнта:

Важливо пам’ятати, що кримінальний адвокат є Вашою довіреною особою в суді, і тому, це має бути людина, в якій Ви повністю впевнені, яка ні за яких обставин не зробить що-небудь проти Вашої волі, а також завжди уважно Вас вислухає і по можливості врахує всі Ваші зауваження.

Нормальні людські взаємини між клієнтом і адвокатом відіграють важливу роль в кримінальній справі і іноді можуть навіть вплинути на її результат.

Людині, яка потрапила у халепу, пов’язану з веденням проти неї кримінальної справи, важливо відчувати, що вона є для кримінального адвоката індивідуальною особистістю, а не просто ще однією “папкою” на робочому столі.

За матеріалами сайту: http://protokol.com.ua/ua/konsultatsii_advokata

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами