ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес на ремонті квартир

ремонт-квартирБізнес, тим чи іншим чином пов’язаний з житловою темою, по праву вважається вічним. Люди купують нові квартири та будинки, переселяються в «підтримане» житло – без ремонту така справа ніколи не обходиться. Добре, якщо у нових власників є час і досвід на самостійне вирішення питання. Якщо ж того й іншого немає – доводиться вдаватися до послуг спеціалізованих організацій. І, як показує практика, частка таких людей з кожним роком тільки зростає, особливо у великих містах, де євро ремонт квартир Київ – це вже не розкіш, а скоріше необхідність.

Найпростіше обходиться ремонт квартир в новобудовах. Це вже готовий “напівфабрикат”, де залишається мінімум оздоблювальних робіт. На порядок складніше йдуть справи зі старенькими будинками, на кшталт «сталінок» і «хрущовок». Підрядники побоюються братися за такі замовлення, бо шар штукатурки стін може доходити до 15 см. В результаті цього збільшується термін роботи. Для розуміння, ремонт звичайної 2-х кімнатної квартири може затягнуться до 4 місяців.

Ринкова ситуація

Конкуренція у сфері ремонту квартир не те, щоб більша, вона – величезна. Тим не менш, попит зберігається стабільно високим, тому роботи вистачає на всіх. Квартири старіють, продаються і купуються, тому зміна інтер’єру завжди актуальна.

На ринку працює відразу кілька категорій гравців. Перші – домобудівні комбінати. Це найбільші компанії, які працюють з об’єктами, що будуються, так званими новобудовами. Сфера їх інтересів – великі замовлення і приватні власники квартир їм не цікаві. Наступна категорія – великі організації, що мають великий штат виконавців, з сучасним обладнанням, дизайнерським відділом і власним транспортом. Такі компанії беруться як за великі замовлення, так і не нехтують приватними підробітками. Інша справа, що і ціни у них відповідні.

Потім йдуть більш дрібні компанії, штат яких складається з пару десятків людей, і найчастіше без дизайнерського відділу. При цьому вони також мають застраховану свою виробничу відповідальність. Нарешті, нижчий щабель в ієрархії ремонто-оздоблювального бізнесу – приватні шабашники. Ті, які пропонують свої послуги на будівельних ринках, біля будівельних магазинів і приватними оголошеннями в газетах. Саме дану категорію визнають найбільш стихійною, чи не передбачуваною і небезпечною. Тому як клієнтові не дається рівним рахунком ні якої гарантії на надану послугу. Якщо через рік у вас обвалиться штукатурка – знайти «чудо майстра» і довести йому щось швидше за все не вийде.

Але послуги приватних ремонтників все одно замовляють, тому як ціна робіт у них найнижча. У відсотковому співвідношенні їх послуги коштують на 20% нижче послуг невеликих ліцензованих компаній і на 50% нижче послуг великих фірм.

Бізнес починається з «команди»

Весь ремонтний бізнес, по своїй суті, крутиться навколо майстрів. Якщо працівники хороші і роботу виконують якісно – фірму будуть рекомендувати іншим клієнтам. Буде працювати сарафанне радіо. Однак, створити дійсно гідну команду майстрів – завдання прямо скажемо не просте.

Спеціалізованих закладів, які займаються навчанням майстрів з ремонту житлових об’єктів на високому рівні, в нашій країні немає. Тому вся маса майстрів, що є сьогодні – відточують свої навички на об’єктах.

Підбір персоналу початківців фірм завжди проходить «пробним методом». Зрозуміти просто з вигляду або в процесі співбесіди рівень майстра – неможливо. Зрозуміти це можна тільки на ділі, але як ви розумієте, не кваліфікований майстер може наробити стільки справ, що репутація фірми буде зіпсована раз і назавжди. Тому щойно прийнятих працівників завжди ставлять в напарники до перевіреного майстра.

Організаційні питання

З точки зору закону, відкрити фірму по ремонту квартир не складно і не дорого. Обов’язкове ліцензування цієї діяльності скасували.

Для початку необхідно зареєструвати ІП або ТОВ (юридична особа). Другий варіант обійдеться дорожче, однак статус юридичної особи дає більше преференцій, та й довіра клієнтів до організацій завжди вища. Що ж стосується системи оподаткування, то краще всього використовувати спрощену систему оподаткування (ССО), 6% від виручки або 15% від прибутку організації.

Потім вже йде основна, так би мовити фінансова частина відкриття бізнесу. Необхідно орендувати офіс для прийому клієнтів, закупити професійний інструмент і автомобіль (Газель) для перевезення майстрів і доставки матеріалів. На даному етапі піде не менше 20 тис. $. А далі починається те, про що було сказано кількома рядками вище – пошук кваліфікованих майстрів. Тут то і доведеться вкладатися по повній, підключаючи всі свої ресурси і можливі зв’язки в будівельній галузі.

 



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами