ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Стратегія торгівлі золотом на Форекс

форексНезважаючи на те, що найбільш популярним активом на форексі є іноземна валюта, багато трейдерів проявляють інтерес до дорогоцінних металів. Стратегія торгівлі золотом на Форекс може бути побудована на основі будь-якої універсальної стратегії, але обов’язково з урахуванням особливостей, властивих цьому активу.

Специфіка золота як об’єкта торгівлі

Золото волатильне, тому робота з ним вимагає терпіння і спокою. Якщо ціна довго падає, то вона, швидше за все, повернеться на початковий рівень або навіть виросте. Індекс волатильності  має дуже складну формулу і знати її не обов’язково. Досить навчитися читати графіки цін.

Благородний метал чуйно реагує на різноманітні економічні та політичні чинники. Основні важелі:

 • Макроекономічна ситуація. Глобальна криза, яку ми маємо, сприяє подорожчанню золота.
 • Зміна цін на нафту та інші джерела енергії. Коли дорожчає нафта, дорожчає і золото.
 • Динаміка курсу американського долара. Чим вищий курс долара, тим дешевше золото, і навпаки.
 • Геополітична ситуація. Заворушення і війни на Близькому Сході суттєво підняли золото в ціні.

Інформація про всі ці тенденції знаходиться у вільному доступі, тому успішно зробити прогноз може навіть початківець трейдер.

Як заробити на золоті?

Заробіток можливий завдяки співвідношенню ціни на золото і курсу долара (ХAU / USD). «ХAU» позначає курс однієї тройської унції золота (28,5 г). Мінімальний лот складає 100 унцій, або 160 тис. доларів. Однак, завдяки кредитному плечу, обсяг реальних вкладень можна скоротити аж до 300 $.

Золото привабливе тим, що при роботі з ним можна застосовувати технічний аналіз і дані автоматичних радників. Існують базові та поведінкові стратегії торгівлі золотом. Для новачків найкраще підходить одна з базових стратегій – «на новинах».

Торгівля починається з отримання доступу до ринку, іншими словами – з вибору платформи. Брокери, які працюють на ринку, часто пропонують власні платформи. Щоб набратися досвіду, рекомендується почати з відкриття демо-рахунку.

Вдалий і невдалий час для торгівлі

Торгувати можна в будь-який час доби, але тільки в робочі дні. Необхідно відстежувати максимум інформації, яка може так чи інакше вплинути на ціну. Відмінність золота від валютних пар полягає в тому, що рух його курсу визначається глобальними, а не регіональними факторами.

Не слід вести торги напередодні вирішальних подій: виходів звітності центральних банків, офіційних виступів глав держав та керівників серйозних фінансових установ.

Базові стратегії

На основі новин

Цей спосіб дієвий, але дуже хаотичний. Ціна змінюється, головним чином, після появи новин про форс-мажорні пригоді (теракті, урагані і т.п). Стратегія підходить новачкам, які ще не опанували теханалізу в достатній мірі.

На основі кореляції пар валют

Пара «золото / американський долар» добре корелює з такими парами:

 • американський долар + швейцарський франк (зворотний зв’язок);
 • австралійський долар + американський долар (прямий зв’язок);
 • євро + американський долар (прямий зв’язок).

Не можна прогнозувати ціни на підставі видобутку золота. Загальний обсяг видобутого металу становить 140 тис. т., причому три чверті цього обсягу знаходяться в державних сховищах і не виходять на ринок.

Поведінкові стратегії

При торгівлі золотом широко застосовується стандартна база теханалізу з деякими модифікаціями. Головним об’єктом аналізу стає поведінка ключових об’єктів і суб’єктів ринку. На основі спостережень трейдери розробляють власні унікальні стратегії. Необхідно проаналізувати:

 • Підприємства, що видобувають золото – безпосередньо впливають на обсяг пропозиції.
 • Центральні банки – здійснюють більшість угод з золотом, є головними індикаторами ринку і здатні встановлювати свої правила торгівлі.
 • Біржі, що володіють підрозділами з торгівлі золотом – надають наочну картину того, що відбувається в той чи інший момент.
 • Угоди з реальним золотом – протягом століть здійснюються переважно в Лондоні.

Трейдери, які працюють з золотом, в довгостроковій перспективі завжди отримують прибуток. Це пов’язано з високими показниками волатильності золота і брокерських спредів.

Тим не менш, трейдеру слід уважно аналізувати ринок з різних сторін. У короткостроковому періоді можна ефективно користуватися теханалізом.

Золото традиційно розглядається як надійний актив для формування заощаджень на випадок кризи. Очікується, що таке ж ставлення до нього збережеться і в майбутньому.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами