ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Кардшаринг

кардшарингКардшаринг (або шаринг) дослівно означає загальний доступ до картки. Завдяки кардшарінгу доступ до перегляду платних каналів супутникового телебачення отримують кілька незалежних ресиверів, використовуючи тільки одну карту доступу.

Технологія кардшаринга полягає в тому, щоб встановити смарт-карту в ресивер (приймач), DVB-плату або в кард-рідер, які підключені до Інтернету. Цей пристрій буде виступати в якості сервера, до якого, для дешифрування сигналу із супутника, можуть підключатися інші ресивери (приймачі), не використовуючи при цьому карти доступу. Для дотримання технологічної умови кардшаринга, необхідний постійний зв’язок через Інтернет або локальну мережу. Нормальна робота здійснюється за наявності досить стабільного з’єднання і каналу в 64 кбіт/сек. Якщо ж є виділена лінія або доступ FTTB, xDSL, ADSL – дана технологія є ідеальною, так як при завантаженні мережі можливі перебої навіть при використанні GPRS.

Інтерес до кардшарингу (Кардшаринг Триколор) зростає пропорційно розвитку і вдосконаленню системи доступу та кодування супутникового телебачення. У зв’язку з цим зростає і недобросовісне використання кардшаринга. В основному, обладнання та програмне забезпечення кардшаринга використовується в Європі. Там в межах однієї країни здійснюється прийом сигналів з багатьох супутників, проте через відсутність ліцензій мовників з інших країн не можливо легальне використання послуг платного телебачення.

Так як довжина ключа дешифрування не перевищує 16 байт, багато користувачів домашнього інтернету без особливих зусиль транслюють його в мережу. На цьому тлі утворюються мережеві групи користувачів, в які вступають за умови передачі один одному ключа дешифрування. Члени таких груп використовують будь-який розшифрований ключ інших учасників.

Інший тип груп використовує центральний сервер кардшаринга, до якого підключені картки доступу. У цьому випадку можуть використовуватися кілька оригінальних карт для отримання ключа одного оператора. Власник такого сервера отримує гроші від учасників групи за отримання ДЕШИФРОВАНОГО ключа. Вартість перегляду у таких користувачів зазвичай не перевищує $ 5 за пакет, тобто нижче в кілька разів від основної первісної вартості. Більш захищеними і надійними вважаються сервери кардшаринга, що не мають сторінок в мережі – білінгу.

Тут послугу шаринга можна безкоштовно спробувати протягом доби.

У «домашніх» умовах деякі користувачі використовують кардшаринг для перегляду каналів супутникового телебачення одночасно на декількох телевізорах в одному будинку. Така ситуація може бути розглянута двояко. З одного боку, це порушення правил мовлення, а з іншого боку, карта використовується одним користувачем і в одному будинку і тому трактується як порушення закону.

Оператори DTN а так само компанії-розробники систем умовного доступу відчувають проблеми від кардшаринга, який став можливий завдяки збільшенню швидкості і поліпшенню якості Інтернету домашніх користувачів. Виробники систем умовного доступу активно розробляють заходи протидії цьому новому явищу. На даний момент існує всього декілька можливостей для боротьби з кардшарингом. Один зі способів – досить часта заміна контрольного ключа (один раз на п’ять секунд), який використовується для дешифрування сигналу. Це призводить до виникнення проблем при перегляді каналів супутникового телебачення у легальних користувачів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами