ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вибрати надійний банк?

банкВсі ми пам’ятаємо про величезні суми втрат, які понесли вкладники радянського «Ощадбанку». Але це ж не завадило мільйонам людей через роки знову понести свої кровно зароблені грошики в фінансові установи. Потім почалася нова криза, при якій встояли не всі банки. Знову-таки мільйони громадян втратили свої банківські вклади. На деякий час після цього приплив вільних грошей фізичних осіб на рахунки в банках трохи зменшився. Але через кілька років люди знову дістали свої заощадження і внесли їх на депозит. А що маємо зараз? Ситуація на фінансовому ринку і далі продовжує бути нестабільною. І в той же час громадяни сліпо вірять, що «а раптом цього разу все буде добре».

Звичайно, поклавши гроші на депозитний рахунок, ми змушуємо їх на себе «працювати». Для деяких осіб відсотки, отримані за депозит, складають такі суми, на які вони вільно живуть, не докладаючи особливих зусиль для пошуку роботи. Але, як би там не було, депозити фізичних осіб завжди були, є і будуть діями з підвищеними фінансовими ризиками. Саме їх і слід враховувати кожному потенційному клієнту банку.

Що в першу чергу цікавить людину, яка вирішила довірити свої гроші банку? Ступінь надійності фінансової установи. Як її визначити? Людині «далекій» від світу фінансів, це зробити практично неможливо. Одним з найнадійніших фінансових установ на сьогодні в Україні є Банк Михайловский. Є ряд непрямих ознак, за якими прийнято судити про стабільність роботи банку:

  1. Дані про його засновників. Якщо за конкретним банком «стоїть» великий акціонер у вигляді держави або відомої міжнародної фінансової групи, то можна бути впевненим у тому, що скандали з банкрутством йому ні до чого. Тому в будь-яких ситуаціях акціонер буде намагатися фінансово підтримати свою структуру.
  2. Дані про міжнародний рейтинг банку – такий моніторинг проводиться регулярно.
  3. Обсяг особистого капіталу – це дозволяє судити про те, яким чином банк зможе підтримати вкладників власними коштами у разі непередбачених обставин.

А які ознаки повинні насторожити майбутнього вкладника?

  1. Наявність занадто активної реклами банку – як свідчить досвід останніх років, таку агресивну компанію найчастіше проводять банки, які терплять фінансові труднощі.
  2. Високі ставки за депозитами – якщо вони значно перевищують «традиційні» показники на ринку, це може сигналізувати про те, що у банку є проблеми з вільними грошима.

 

Читайте також на cайті:Залишити коментар

При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами