ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ідеї створення бізнесу на виробництві пакувальних матеріалів

пакети-майкаЯким бізнесом зайнятися, щоб при невеликих вкладеннях отримати гарантований прибуток? Це питання постає перед початківцем підприємцем найбільш часто. Вироблена продукція повинна користуватися широким попитом. А значить, це повинні бути вироби, які потрібні і будуть потрібні завжди. До такої групи затребуваних товарів можна віднести упаковку, тобто паперові та поліетиленові пакети. Таким чином, можна розглянути дві бізнес-ідеї виготовлення пакувальних матеріалів.

Виробництво поліетиленових пакетів

Зручність у застосуванні поліетиленової упаковки вже давно оцінено господинями всіх країн. Пакети, кульки, п/е мішки настільки міцно увійшли в наше життя, що уявити своє існування без них просто неможливо. Кожен супермаркет або базарний торговець бажає звернути свій товар саме в поліетилен. А для деяких фірм або торгових точок пакет зі своїм логотипом є і рекламною продукцією.

Собівартість виготовлення п/е пакетів невисока, а рентабельність цього бізнесу цілком заслуговує на увагу. До того ж, за оцінками експертів, знайти своє місце на конкуруючому ринку з виробництва поліетилену цілком реально.

З чого почати виробництво?

Первісною стадією при організації будь-якого виробництва є розробка необхідної документації. Реєстрація виду діяльності, оформлення пакету дозвільних документів та візування їх у відповідних інстанціях обійдеться в суму 300-400 доларів. По термінах цей процес може розтягнутися на 1-2 місяці.

Діюче підприємство повинно раз на три місяці проводити експертизу на відповідність якості своєї продукції державним нормам. Вартість експертного висновку становить 25-35 доларів.

Так само, на початкових етапах розвитку поліетиленового бізнесу, слід вирішити питання з утилізацією відходів. Простий і недорогий спосіб передбачає оформлення договору з компаніями з переробки твердих побутових відходів. Витратний, але більш перспективний – це придбання та укомплектування цеху переробним обладнанням.

Організовуючи бізнес з виробництва п/е пакетів, необхідно з перших кроків налагоджувати мережу збуту. В основному, вона формується з підприємств-оптовиків.

Основний склад устаткування і технологія виготовлення

Екструзійна установка – машина, призначена для видування рукавної плівки. Її ширина підбирається відповідно з максимальною шириною майбутніх пакетів. У комплектацію машини входить пристрій для фальцювання швів. Якщо на упаковку планується нанесення графічного малюнка, то екструдер повинен бути обладнаний коронатором. Прокоронірувати плівку – це означає – зняти статичний розряд, щоб поліпшити взаємодію полімерного покриття з друкованою фарбою. Без цієї операції друк на поліетилені неможливий. У деяких випадках коронатор встановлюється безпосередньо на друкарській машині.

Флексографічна машина – обладнання, призначене для нанесення друку на поліетиленовий рукав. Бувають 2-х, 4-х або 6-ти колірні друкарські машини. Вибір визначається на основі максимальної кількості використовуваних кольорів фарби. Якщо виробництво пакетів не передбачає нанесення малюнка (наприклад, сміттєві або фасувальні пакети), то ця стадія опускається.

Варто зауважити, що ціна на Флексограф починає рости від 50 тис. доларів. Тому, для зменшення суми початкових вкладень, процес флексографії можна доручити фірмам-партнерам.

Пакеторобна машина передбачає наступний етап виробництва – нарізування п/е рукава на відрізки необхідних розмірів і формування зварних швів. Комплектація машини намотчики і перфораційним ножем дозволяє виготовляти сміттєві пакети. Для виготовлення пакетів «маєчка», які ви також можете придбати у компанії “ArtPack”, замовивши на сайті fleksografiya/mayka/, машина оснащується гарячою голкою і фотоелементом, для уловлювання друкованого малюнка.

Вирубний прес, укомплектований набором форм – додаткове обладнання. Служить для виготовлення пакетів типу «маєчка» і пакетів з переробною ручкою.

Агрегати для дроблення і гранулювання відходів – Додаткове рекомендоване обладнання. Служить для переробки відходів поліетилену. Використання вторсировини в основному виробництві допускається при виготовленні мішків для сміття та упаковки, не пов’язаної з харчовою промисловістю.

Вартість лінії з виготовлення п/е пакетів коливається в межах 100-180 тис. доларів – залежить від комплектності та виробника.

З чого роблять поліетилен?

Початковою сировиною для виробництва поліетилену служить поліетилен гранульований. Розрізняють поліетилен високого (ПЕВТ) або низького (ПНД) тиску.

За своїми фізичними і експлуатаційними характеристиками ПЕВТ більш м’який, пластичний, злегка матовий. Одержувана з ПЕВТ плівка володіє великою міцністю на розрив, а також морозостійкістю.

Плівки з ПНД володіють більшою жорсткістю і щільністю, меншою прозорістю. Стійкі до впливу високих температур і хімічних реагентів. Мають морозостійкість.

Найдешевшою сировиною є гранулят корейського виробництва. Але закуповувати його бажано за кордоном. Вартість 1 тн імпортного гранульованого поліетилену знаходиться в межах 450-750 доларів.

В якості сировини можна використовувати і вторинні полімери. Проте якість цього інгредієнта дуже низька. А його використання при виробництві упаковки для харчової продукції заборонена.

При виготовленні п/е пакетів використовуються барвники. Залежно від кольору, ціна барвника варіюється в діапазоні від 5 до 20 доларів за кілограм.

Вимоги до приміщення

Розміщувати цех з виробництва п/е плівки бажано в промзонах, далеко від житлової забудови, тому технологічний процес пов’язаний з шкідливими вихлопами в атмосферу. Площа виробничих цехів повинна становити 100-150 м.кв при висоті не нижче 10м. Всі приміщення повинні бути обладнані примусовою системою витяжної вентиляції.

До складських зон пред’являються підвищені вимоги по гідро- і пароіізоляції. Тому як підвищена вологість може негативно позначитися на якості вихідної сировини і кінцевому продукті.

Технологія виробництва п/е пакетів не потребує додаткового водопостачання, крім того, що передбачено санітарними нормами. Однак, при обладнанні цеху деякими агрегатами з переробки відходів виробництва, водоспоживання буде збільшено.

Необхідну напругу електромережі – 380В / 50Гц, 220В.

Робочий персонал

Кадровий склад робочого персоналу не передбачає висококваліфікованих фахівців. Простота технології та легкість обслуговування машин дозволяє в стислі терміни навчити новачків, без відповідної спеціальності.

Налагодити виробництво з виготовлення п/е пакетів можна навіть в приміщенні площею 15-20 м.кв. Досить придбати пакеторобні машину і укласти договір з постачальниками готового п/е рукава. Вартість машини і контейнерів для готової продукції обійдеться в 16-20 тис. доларів. Якщо купувати б/в обладнання з ручним або напівавтоматичним режимом роботи, то сума вийде значно дешевшою. Ціни на готовий п/е рукав в середньому становлять 750 доларів за тонну. Окупити ці гроші можна протягом 1-2 років, за умови налагодженої мережі збуту.

Терміни окупності повноцінної лінії з виробництва п/е пакетів знаходяться в межах 2-3 років. До речі, знизити їх в 1,5-2 рази можна за рахунок розширення номенклатури продукції, що випускається. Величина доходів налагодженого поліетиленового бізнесу досягає рівня 15-20%.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами