ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Депозити фізосіб у іноземній валюті зменшилися на 40%

ставки по депозитахУ 2014 році депозитний портфель фізичних осіб в національній валюті скоротився на 23% (58,2 млрд грн), у той як валютні депозити скоротилися на 40,3% (9260 млн доларів). Про це свідчать дані аналітичного огляду основних трендів в економіці, фінансового та фондового ринку, підготовленого фахівцями банку Юнисон.

“У грудні 2014 року кошти фізичних осіб у національній валюті скоротилися на 2,9% і склали 195, 3 млрд грн. Однак передноворічне зростання залишків юридичних осіб на 5,1% до 169, 1 млрд грн позитивно відбитися на загальній динаміці за підсумками грудня 2014 року. Загальний портфель коштів клієнтів на депозитних рахунках в національній валюті зріс на 0,6% (2,32 млрд грн). При цьому загальне скорочення гривневих вкладів юридичних осіб в 2014 році склало 13,7% (57,856 млрд грн)“, – йдеться у звіті.

Коментуючи динаміку скорочення депозитного портфеля, голова правління банку Юнисон Олександр Глущенко, зазначив, що на даний момент основний ресурс внутрішнього фондування для більшості українських банків – це кошти фізичних осіб.

“З урахуванням повсюдного зниження довіри населення країни до банківської системи залучати депозити стає все складніше. Банки прагнуть залучати клієнтів не тільки високими процентними ставками, але і за рахунок спеціальних акцій і бонусів. Найбільшим попитом користуються зараз короткострокові вклади і можливістю цілодобового доступу до коштів. Ми постійно моніторимо ринок і керуємося потребами клієнта, його уподобаннями, при розробці кожного продукту“, – сказав він.

джерело: news.finance.uaПри використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами