ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Кадрова стратегія: лізинг персоналу

лізинг-персоналуКожному фахівцю з кадрів відомо, який це «головний біль» – набір персоналу. Резюме, співбесіди, оформлення необхідної кадрової документації. На все йде стільки сил і часу. Як кажуть, «цю б енергію, та в мирних цілях», тобто на розвиток основного бізнесу. Чи можна якось змінити ситуацію? Виявляється, так, можна. Сучасний рекрутмент пропонує відповідні послуги, наприклад «вивід персоналу за штат» або предоставление временного персонала і «представництво компанії-рекрутера в компанії клієнта».

Міняємо роботодавця

Висновок персоналу за штат (staff leasing) – нова послуга кадрових агентств на ринку праці. Це не ноу-хау українських рекрутерів. Вітер, як і в багатьох інших випадках, дме із Заходу. Там такою послугою давно і часто користуються компанії з різних сферах бізнесу.

Що ж означає вивід персоналу за штат? Уявімо ситуацію, коли вашому підприємству для роботи над новим проектом необхідні додаткові співробітники. Але ваші штати укомплектовані, що називається, “під зав’язку”, і збільшити їх ви не можете. Тут вам на допомогу і приходить кадрове агентство. Воно бере до себе в штат співробітників, які насправді будуть працювати на вашому підприємстві. Таким чином, агентство стає фактичним роботодавцем для вашого персоналу. Воно бере на себе функції вашої бухгалтерії та відділу кадрів: приймає людей на роботу, підписуючи з кожним з них строковий трудовий договір, проводить розрахунок і виплату заробітної плати, бонусів, премій, а також допомоги по тимчасовій непрацездатності і компенсацій за відпустку через індивідуальні банківські рахунки , при необхідності звільняє співробітників. Рекрутери також підміняють підприємство-клієнта в спілкуванні з податковими органами, пенсійним фондом, щомісяця відраховуючи встановлені податки з фонду заробітної плати та виробляючи інші виплати, визначені українським законодавством.

Вивести за штат можна не тільки той персонал, який набрали, але й тих співробітників, які вже працюють на підприємстві. Наприклад, одна з фірм передала рекрутерам всіх своїх менеджерів з продажу, інша – службу reception. Кількість виведених за штат теж не має значення: це може бути і одна людина, і велика група співробітників.

Переваги, які отримує роботодавець, який користується такою послугою, безперечні.

Зберігаючи за собою безпосереднє керівництво роботою співробітників, підприємство значно скорочує обсяг своїх адміністративних і бухгалтерських функцій, звільняється від зобов’язань з трудових відносин з виведеним за штат персоналом. Staff leasing дає можливість більш гнучко підходити до використання робочої сили: не перевантажуючи штат, можна забезпечувати ту кількість співробітників, яка необхідна для виконання реального обсягу робіт.

Оперативність + контроль

Припустимо, вашій компанії необхідно швидко набрати багато співробітників. До речі, така ситуація – не рідкість на відроджуюючих великих підприємствах (наприклад, навесні і влітку на фабриках, які виробляють морозиво, восени і взимку, тобто в період, коли люди повертаються з дачних ділянок і з відпусток, – на хлібобулочних комбінатах, а також на швейних підприємствах, коли ті отримують великі замовлення). Щоб не перевантажувати свій відділ по персоналу в період інтенсивного набору додаткових співробітників, деякі підприємства звертаються за допомогою в рекрутингові агентства. Але і цей захід, як показує практика, не завжди виявляється достатнім. Кадровикам все одно доводиться не солодко, так як необхідно координувати спільний проект з підбору персоналу, постійно відстежувати його проходження. В результаті – відділ вибитий з колії, всі поточні справи запущені і т. д. і т. П.

Про перспективи

Слід зауважити, що поки перераховані послуги рекрутерів затребувані в основному західними компаніями, що працюють на ринку. Для них і вивід персоналу за штат, і представництво в компанії клієнта – речі цілком звичні, вони користувалися ними і раніше в своїй країні, не збираються відмовлятися і зараз. Прогнозоване зростання даного сектора послуг в найближчому майбутньому рекрутери напряму пов’язують з відродженням і розвитком промисловості, роздрібних мереж, а також великих підприємств, в першу чергу виробничих.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами