ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банківські картки Visa і MasterCard

банківські карткиБанківські картки успішно застосовуються для проведення безготівкових розрахунків. Серед карт, що використовуються на території країн СНД, особливу популярність мають банківські картки Visa і Master Card.

Карти можуть бути дебетовими і кредитними. Перший вид карти призначається для зарахування на неї коштів, які можуть використовуватися для проведення безготівкових розрахунків або зняття готівки. До такого виду відносяться зарплатна і кредитна карти. Якщо дебетовая карта мастеркард або Visa з овердрафтом, то це означає, що при нестачі коштів з її допомогою можна взяти терміновий кредит. Користуватися овердрафтом при найменшій необхідності не варто, оскільки такий займ обійдеться дорого через високі відсотки.

За допомогою кредитних карт можна використовувати кошти, надані банком. Після взяття кредиту, клієнт повинен своєчасно його погашати і виплачувати відсотки. Максимальний розмір суми, яка доступна клієнту по кредитній карті, встановлюється банком і залежить від багатьох факторів, що визначають платоспроможність і надійність клієнта.

Коли клієнт бере з кредитної картки необхідну йому суму, він може уникнути виплати відсотків, якщо поверне гроші до закінчення пільгового періоду, тривалість якого визначає банк. Кредитна картка дає можливість швидко отримати кредит і уникнути при цьому тривалих процедур заповнення документів.

Банківські картки можуть служити для проведення оплати товарів і послуг будь-яких закладів, які мають спеціальні термінали. З їх допомогою можна легко оплачувати комунальні послуги, мобільний зв’язок і послуги інтернет-провайдера. Серед різних видів пластикових карт для таких цілей не підходять тільки Віза Електрон і Мастеркард Маестро, оскільки їх застосовують для розрахунків офф-лайн.

Пластикові картки позбавляють від необхідності возити з собою готівку і проводити їх декларацію під час поїздки за кордон. Люди, які часто подорожують, використовують карти, на яких можна зберігати валюту. Це дозволяє не витрачати час на обмін грошових коштів. Оскільки карти приймають в різних країнах світу, то люди, часто виїжджають за кордон, в будь-якій країні можуть здійснювати покупки й оплачувати з їх допомогою надані послуги.

Кошти, які знаходяться на кредитній карті не можна вкрасти. Їх без проблем можна перевести в готівку в будь-якому банкоматі. Вирушаючи за покупками, не доводиться брати з собою велику суму грошей, ризикуючи при цьому привернути увагу зловмисників. Якщо на дебетовій картці залишаються кошти, невикористані клієнтом, то деякі банки нараховують на них відсоток, збільшуючи, таким чином, суму що знаходиться на ній.

Використовуючи банківські картки, не варто забувати про запобіжні заходи. У разі втрати картки клієнт повинен проінформувати про це співробітників банку і заблокувати її, щоб попередити зняття грошей. Не треба повідомляти стороннім особам пін-код, за допомогою якого можна зняти гроші. Краще запам’ятати його, а не носити з собою в блокноті.

Картки VISA та MasterCard мають незаперечні переваги і незважаючи на наявність критики з боку окремих користувачів відкривають широкі можливості.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами