ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Процедура банкрутства юридичної особи

Банкрутство юридичної особи

Відомо, що банкрутство юридичної особи може бути визнано, якщо воно (особа) не має можливості задовольнити кредиторів за їхніми вимогами щодо грошових виплат і ця заборгованість не погашається три місяці. Факт банкрутства визнає комерційний (арбітражний) суд. Також особа може самостійно подати заяву. Таке банкрутство називають добровільним.

Звичайно, банкротство юридического лица має свою специфічну процедуру. Хто може її почати? Це державний прокурор, кредитор боржника, власник державної юридичної особи, будь-яка зацікавлена ​​сторона (наприклад, фонд спеціального призначення, податковий орган та інші), засновник або учасник боржника, а також керівник юридичної особи (виконавчого органу). Зазвичай процедура банкрутства юридичної особи веде до визнання неспроможності судом. Якщо сума загальної заборгованості не перевищує 500 мінімальних оплат праці, то арбітражний суд приймає заяву. Після цього розглядаються ознаки банкрутства юридичної особи і виноситься остаточний вердикт. До боржника звертатися в приватному порядку заборонено, інтереси заявника представляють збори кредиторів. Після прийняття заяви суд зобов’язується розглянути справу протягом трьох місяців. Вивчаються всі особливості банкрутства юридичної особи, враховуються нюанси. Проте суд має повне право затримувати справу на термін близько двох місяців.

Банкрутом може бути визнано юридична особа, яка на протязі трьох місяців після настання дати виплати заборгованості так і не виконує свої фінансові зобов’язання. Зовнішнє управління, спостереження, мирова угода, конкурсне виробництво і є основними процедурами банкрутства. Мета процедури – це припинення діяльності юридичної особи при банкрутстві через злиття або реорганізацію. Спостереження ведеться за боржником з того моменту, коли суд прийняв заяву про визнання неспроможності. Тимчасовий керуючий зобов’язується виконувати всі функції керівника, однак для нього вводяться певні обмеження. Спостерігач також призначається арбітражним судом.

Зовнішнє управління при банкрутстві юридичної особи як одна з головних процедур

Арбітражний суд вводить зовнішнє керування на строк не більше 12 місяців. Таке рішення приймають збори кредиторів. Можливе продовження на 6 місяців, але не більше. Зовнішній керуючий, призначений судом, здійснює цей варіант управління. Керівник при цьому усувається від обов’язків. Тимчасовий керуючий бере на себе повноваження всіх органів управління, завідує бухгалтерією, балансами, документацією, розпоряджається печатками і штампами. В результаті суд може прийняти рішення про припинення банкрутства та початку виплат боргів кредиторам або оголосити боржника банкрутом і відкрити конкурсне виробництво. Може бути затверджена і мирова угода, яка приймається зборами кредиторів. Процедура банкрутства може бути прискореною, якщо мова йде про обов’язкові виплати в бюджет і позабюджетні фонди. Про проведення такої процедури прийнятий спеціальний закон, затверджений державою.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами