ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Переваги та недоліки послуг лізингу та аутсорсингу персоналу

персоналПослуги лізингу та аутсорсингу в сфері персоналу з’явилися на Заході ще в першій половині 20 століття В Україну вони прийшли тільки наприкінці 90-х років і спочатку не були затребувані у вітчизняному бізнесі: мало хто розумів специфіку послуги та необхідність її використання. Більш того, багато підприємців боялися попастися на вудку шахраїв в період «лихих» часів.

Економічна криза 1998 змусила власників компаній серйозно переглянути свої погляди на ведення бізнесу. В першу чергу, це торкнулося кадрової політики. Відновлення підприємств після кризи вимагало жорсткої економії ресурсів. Тоді послуги лізингу та аутсорсингу в сфері персоналу і почали користуватися попитом серед підприємців.

Компанії, що надають послуги лізингу та аутсорсингу в сфері персоналу, обслуговують бізнес-процеси підприємства в галузі управління кадровими ресурсами. Така схема вигідна організаціям з багатьох причин. По-перше, вона знімає із замовника зайву адміністративно-паперову тяганину, незмінно супроводжує кадрову діяльність. Це, в свою чергу, істотно розвантажує бухгалтерію і службу по роботі з персоналом.

Компанія-замовник може залучати персонал в будь-якій кількості на означений в документі термін. У разі якщо співробітники не підійдуть з яких-небудь об’єктивних причин, їх можна замінити на інших. Виконавець надасть замовнику співробітників підходящої кваліфікації відповідно до його побажань в найкоротші терміни, запобігаючи простою на виробництві через невихід або відсутность персоналу потрібного профілю.

Звернення до послуг лізингу та аутсорсингу в сфері персоналу істотно скорочує виробничі витрати. Це відбувається, насамперед, завдяки залученню фахівців потрібної кваліфікації та використанню виконавцем у своїй роботі функцій контролю, аналізу та звітності. Витрати на супровід працівника бере на себе компанія-виконавець, що надає персонал. Також вона займається його адаптацією і проводить навчання.

Крім переваг лізинг і аутсорсинг персоналу мають свої «підводні камені». Ніхто не застрахований від шахраїв серед виконавців. У зв’язку з цим порада: постачальника подібних послуг у сфері персоналу необхідно вибирати ретельно, опираючись на відомості про терміни існування на ринку подібних послуг і клієнтів, які зверталися в компанію, рекомендації та відгуки.

Серед замовників побутує думка, що співробітники, які надаються в лізинг, менш замотивовані на результат, ніж штатний персонал, і не націлені на якісне виконання роботи. Це не так. Оператор лізингових та аутсорсингових послуг у сфері персоналу гарантують замовникові результат виконаних робіт. Така гарантія найчастіше підкріплюється комплексом заходів щодо адаптації та навчання співробітників, розробляються компанією-лізингодавцем. Наприклад, в компанії ООО «ФРЭШ Аутсорсинг» на сайті freshout.ru для того щоб вакансии временного персонала закрити хорошими спеціалістами, прагнуть заохочувати надійних співробітників різними способами: преміюванням за результатами праці та проведенням різних конкурсів з подальшим винагородою.

Ще одна з помилок замовників – удавана дорожнеча лізингових та аутсорсингових послуг у сфері персоналу. Економія від скорочення адміністративних та виробничих витрат, економія за рахунок можливості залучення і відмови від персоналу при необхідності покриває всі витрати. Більш того, скорочуючи витрати, замовник економить навіть більше, ніж платить за послугу.

Між замовником і виконавцем укладається договір про надання послуг. У документі в обов’язковому порядку прописуються предмет договору, положення про функціональні обов’язки персоналу, кількість працівників, які повинні вийти на об’єкт. Також вказуються терміни і порядок виходу співробітників, обсяг і час, відведені на виконання робіт. Вирішенням спірних питань між замовником і співробітниками за договором займається компанія-виконавець.

Обов’язковими є положення про відповідальність сторін за невиконання умов договору, збереженні конфіденційності надання послуг, умови оплати. Вони забезпечують правомірне дотримання всіх пунктів, прописаних у договорі.

За кордоном лізинг і аутсорсинг персоналу користуються стабільним попитом. Залишаючи в штаті нечисленний основний персонал, компанії залучають на роботу співробітників різного ступеня кваліфікації та спеціальностей. В Україні подібні послуги також стають все більш і більш затребуваними. Однак залишаються підприємства, що продовжують працювати за традиційною схемою залучення персоналу.

Сьогодні компанії все більш активно вдаються до послуг лізингових та аутсорсингових компаній. Це, насамперед, підприємства, що працюють у сфері торгівлі, громадського харчування, складської логістики і виробництва. Досвід і практика показують, що звернення до послуг лізингу та аутсорсингу персоналу підвищує ефективність бізнес-процесів замовника у відповідності з поставленими завданнями.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами