ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес-план салону краси з нуля

салон красиВеличезна кількість представниць прекрасної половини людства мріє в майбутньому відкрити свій салон краси. Це й не дивно, адже послуги такого роду цікавлять переважно жінок, та й дохід від цього бізнесу може бути досить істотним. В Україні щорічно починає свою діяльність велика кількість салонів, але більше третини з них терплять провал і закриваються вже протягом року. У чому ж причина?

Справа в тому, що при створенні даного виду діяльності необхідно враховувати багато факторів. Перукарні, розпочинають свою діяльність з франчайзингу, як правило, в перші місяці свого існування здатні принести його власникові непоганий прибуток. Проте варта франшиза чималих грошей. Але це зовсім не означає, що початок бізнесу під своїм ім’ям приведе вас до невдачі, адже найголовніше в цій справі – якість надаваних вами послуг.

Салон краси по франшизі

Як відкрити салон краси? Скільки це буде коштувати? У першу чергу необхідно визначитися з назвою вашого салону. Якщо ви збираєтеся почати бізнес з франчайзингу, то ціна в даному випадку буде набагато вища. Франшиза дає можливість придбати готовий бренд, який вже зарекомендував себе на ринку з хорошого боку. Компанія-франчайзер зобов’язується надалі надати вам необхідне обладнання, оформити інтер’єр і зробити рекламу.

В даному випадку ви не є власником бренду. Вам не доведеться думати про вид наданих послуг, дизайн та обладнання. Все це нададуть, а ви, у свою чергу, зобов’язані за договором франчайзингу неухильно слідувати політиці компанії-франчайзера. Витрати на рекламу франчайзер може взяти на себе, в той же час сума може бути поділена на двох. Придбання брендів у західних салонів не так затребуване, так як їх вартість дуже висока. Вам залишається тільки знайти компанію-франчайзера і укласти з нею договір. Перед тим як укладати договір франчайзингу, добре подумайте, адже відкрити перукарню по франшизі досить непросто.

Існує й інший варіант. Можна відкрити перукарню з нуля . У цьому випадку весь процес створення і розробки бізнес-плану ляже на ваші плечі. Про цей варіанті ми і поговоримо докладніше.

Державна реєстрація та необхідні документи

Перед тим як відкрити салон краси з нуля, необхідно пройти державну реєстрацію. Існує 2 варіанти. Перший – реєстрація як ІП (індивідуальний підприємець). Другий варіант – організація юридичної особи у вигляді ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю). Заздалегідь подумайте про те, який спосіб реєстрації є для вас найбільш зручним. Якщо надалі ви хочете зробити медичну ліцензію, то вибирайте тільки ТОВ. Якщо ж такої мети у вас немає, то простіше буде зареєструватися в якості індивідуального підприємця.

Після того як процес реєстрації пройдений, а статут прийнятий (у разі ТОВ), необхідно отримати дозвіл на діяльність і торгівлю товарами в районній управі. Для цього необхідно представити установчі документи, перелік послуг, потім оформити паспорт вашої вивіски.

На перукарські послуги, манікюр, педикюр і солярій ліцензія не потрібна. Для проведення терапевтичних процедур наявність ліцензії обов’язково. Потім слід оформити відповідний договір про касове обслуговування, укласти договір з пральнею, на технічне обслуговування – з ЖЕКом. У той же час необхідно зареєструватися в податковій службі.

Вибір приміщення для салону

При виборі місця для подальшої роботи необхідно врахувати деякі нюанси. Кращий варіант – місце з великою прохідністю народу, бажано в центру міста, проте вартість оренди тут буде на порядок вища. Зараз можна зустріти дуже велику кількість салонів краси, починаючи від економ-класу і закінчуючи салонами класу люкс. Постарайтеся знайти таке місце, де їх кількість не настільки велика. Також хорошим варіантом є оренда місця в торговому центрі. Тим самим ви зможете заявити про себе, адже випадкові перехожі напевно запам’ятають вас.

Якщо ви вирішили орендувати приміщення в житловому будинку, варто пам’ятати про те, що вхід обов’язково повинен бути окремим. Також слід виконати ряд необхідних вимог:

  • категорично заборонено розміщуватися в підвальному або напівпідвальному приміщенні;
  • мешканці будинку обов’язково повинні дати свою згоду на те, що в їхньому будинку буде розміщуватися ваша організація;
  • в наявності повинні бути всі комунікації;
  • повинні бути дотримані всі санітарні вимоги;

У той же час слід подбати і про розділення кімнат. Приміщення має складатися з приймальні, робочого залу, кімнати для утилізації та стерилізації, складу для зберігання матеріалів, душової та роздягальні.

Перед тим як відкрити перукарню, вам необхідно буде зробити невеликий ремонт.

Персонал та обладнання

Найняті вами робочі обов’язково повинні мати досвід роботи. Від їх професіоналізму та майстерності залежатиме репутація вашого салону.

У ваших майстрів має бути спеціальна освіту і наявність відповідного диплома. Бажано шукати фахівців через знайомих. Вам пощастило, якщо у них вже є свої постійні клієнти, це забезпечить стабільний потік відвідувачів у перукарню.

Для роботи в салоні вам знадобиться ряд фахівців: перукарі, майстри з манікюру, косметолог, прибиральниця, бухгалтер, адміністратор. У середньому чисельність працівників повинна становити 7-10 чоловік. Бажано приймати на роботу людей тільки після випробувального терміну. За цей час ви напевно переконайтеся в їх професіоналізмі.

Спосіб оплати праці теж відіграє велику роль. Найприйнятніший варіант оплати праці перукарів, косметологів і фахівців з манікюру – оклад і відсоток від виручки. Тим самим ви зможете мотивувати співробітників. Надалі не скупіться на навчання майстрів.

Для того щоб відкрити перукарню з нуля, слід закупити необхідне обладнання. Перед тим як придбати інвентар, потрібно визначитися з переліком послуг, що надаються. Також для подальшої роботи вашим майстрам знадобляться витратні матеріали (фарби для волосся, шампуні, лаки для нігтів).

Для того щоб відкрити перукарню з нуля, необхідно закупити меблі. Необов’язково купувати нові столи і крісла, можна купити і б/уі.

Реклама салону краси

Починати рекламну кампанію бажано за 1-2 місяці до відкриття салону. Над дверима вашої майбутньої перукарні бажано повісити вивіску, яка сповістить перехожих про те, що в недалекому майбутньому очікується відкриття салону краси. У той же час не завадить і роздача листівок, вивіска банерів. Добрий спосіб заявити про себе – реклама в інтернеті і в соціальних мережах. Розміщення реклами в інтернеті краще довірити професіоналу, можна відкрити свій сайт, на якому відвідувачі зможуть ознайомитись з переліком послуг, що надаються. Бажано вказувати ціну на ту чи іншу послугу.

Отже, перед тим як розпочати свою діяльність, ви повинні визначитися, віддаєте ви перевагу роботі за франшизою або відкриваєте перукарню з власним найменуванням.

Якщо ви хочете дізнатися как выбрать себе стрижку, перейдіть на сайт Здоровье и Красота.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами