ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що таке «кредитна яма» і як з неї вибратися?

яма-кредитнаУ ті моменти, коли людина більш або менш фінансово стабільна, вона прагне взяти кредити для певних цілей сподіваючись на свій майбутній дохід. Але бувають і випадки, коли йому не вдається покладатися на свій дохід і при цьому причини можуть бути різні: хвороба, травма, втрата робочого місця, нещасні випадки в родині і багато інших. У ці момент людина потрапляє у своєрідний капкан кредитних організацій, у фінансову залежність. Вона втрачає платоспроможність, а це в свою чергу призводить до прострочень по кредитних платежах, до нарахування штрафів і пені, які ростуть кожен день з величезною швидкістю, так що ви і не встигнете отямитися, а у вас вже величезна заборгованість по взятому кредиту. Та й на додачу через нараховані штрафи сума зобов’язань по кредиту стає більшою суми вашого доходу. Ось саме в цій ситуації ви потрапляєте в кредитну або боргову яму.

Для того щоб вибратися з цієї ями і якось стабілізувати фінансове становище насамперед візьміть себе в руки і заспокойтеся, в спокійній обстановці складіть план дій щодо виходу із ситуації. Розрахуйте суму всіх своїх доходів, а також визначте і розмір своїх витрат, визначте резерви для заощадження коштів.

І не ховайтеся від кредитних установ, навпаки, повідомте їм про вашу ситуацію, постарайтеся переконати фінансову установу і можливо якось заморозьте нарахування штрафів або попросіть їх чимось допомогти вам. Тільки не намагайтеся взяти інший кредит. Перекредитування в цьому випадку найгірший варіант, оскільки ви продовжуєте термін погашення кредитів і влазите ще глибше в борги, створюючи один величезний платіж під таким же величезним відсотком.

Не погоджуйтеся на пропозицію банків виплачувати мінімальні внески. Від цього сума вашої заборгованості не знизиться, а банку від цих мінімальних платежів лише вигода.

Також не давайте згоду на реалізацію закладеного вами майна. У примусовому порядку банку не вигідно продавати заставлене вами майно, так як це тягне додаткові витрати пов’язані з стягнення заборгованості через суд. Банку вигідно переконати Вас вносити мінімальні платежі, щоб довгий час отримувати доходи.

Найкраще знайдіть додаткове джерело доходу, спробуйте знизити свої витрати. Це дозволить вам заощадити деякі засоби і швидше розрахуватися з кредитною організацією.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами