ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як відкрити офшорну компанію самостійно?

офшорні компаніїНезважаючи на те, що сьогодні більшість офшорних юрисдикцій перебудовуються під вимоги світового економічного співтовариства, відкриття компанії в податковій гавані і раніше є одним з найбільш ефективних способів зниження податкового навантаження.

Для відкриття офшорної компанії прийнято звертатися в спеціалізовані фірми, які за певну комісію виконують всі необхідні кроки і здійснюють збір документів. Але деякі особливо підприємливі бізнесмени не хочуть переплачувати і вважають за краще все зробити самостійно. Саме тому сьогодні ми розповідаємо про те, як відкрити офшорну компанію.

В якій країні зареєструвати офшор?

Сьогодні дуже у небагатьох людей виникає питання, що таке офшор . Завдяки широкому висвітленню цієї теми в ЗМІ більшість людей знає про цей спосіб збереження капіталу і навіть знають про те, що одними з традиційних офшорних зон для бізнесу є Кіпр і Сейшели. Але, зрозуміло, бізнес – не та сфера, де можна йти туди ж, куди і все.

На сьогоднішній день в світі налічується більше 60 країн, законодавство яких передбачає податкові пільги для офшорних компаній. Яку з гаваней вибрати, можна вирішити тільки після ретельного аналізу і порівняння офшорів . Крім того, вибір країни реєстрації компанії залежить від планованих схем роботи.

Умови реєстрації, розмір мит, податків і обслуговування відрізняються від однієї юрисдикції до іншої лише в нюансах. Найголовніше, на що слід звертати увагу – вимоги до мінімальної кількості засновників, мінімального розміру статутного капіталу та порядку розкриття інформації про власників бізнесу. Зареєструвати офшорну компанію можна на сайті www.fbs-offshore.com у компанії Finance Business Service.

Важливо пам’ятати і про існування чорних списків Мінфіну та інших міжнародних організацій. Якщо юрисдикція знаходиться в одному з цих списків, ставлення до компанії, зареєстрованої в ній, буде відповідним. Деякі банки, наприклад, відмовляються працювати з фірмами, зареєстрованими в офшорах, включених до чорного списку.

Всі країни, в яких можна оформити офшор, діляться на дві групи: низькоподаткові юрисдикції (оншор), що пропонують пільговий режим оподаткування, і класичні офшори, повністю звільняють компанію від податків (у цьому випадку зміст офшору включає щорічне фіксоване мито). Реєстрація компанії в оншор стоїть на порядок дорожче, зате бізнесу забезпечується хороша репутація. Втім, є схеми, в яких одночасно використовуються і офшорні, й оншорні компанії – таким чином, нюансів дуже багато.

Здійснюючи міжнародне податкове планування, не слід забувати і про такий важливий момент, як наявність у вибраної юрисдикції угод про уникнення подвійного оподаткування: інакше реєстрація офшору не матиме жодного сенсу.

Вибір назви

Для того щоб зареєструвати офшор, потрібно в першу чергу правильно підібрати йому назву. Реєструючий агент може відмовити у видачі свідоцтва про реєстрацію в тому випадку, якщо назва збігається або незначно відрізняється від компанії, вже зареєстрованої на території юрисдикції, а також якщо назва повторює або перекликається з назвою будь-якої великої компаній, відомої в усьому світі.

Якщо реєстратор вважатиме, що назва компанії вводить в оману, завдає шкоди громадськості, а також наводить на думку про те, що компанія пов’язана з урядом або державною установою, в реєстрації, швидше за все, також буде відмовлено. Це відноситься до таких слів в назві, як bank, trust, insurance та інших слів, що асоціюється із банківською, фондовою, страховою діяльністю , для ведення якої необхідна відповідна ліцензія.

Назва компанії повинна відповідати прийнятим в даній країні правилам і мати цілком визначене закінчення, яке вказує на форму власності або ж на наявність або відсутність обмежень у відповідальності.

Якщо необхідність в зміні назви компанії виникає вже в процесі її діяльності, спочатку потрібно отримати схвалення реєстратора, а потім вже провести загальні збори і внести зміни в усі установчі документи.

Підготовка установчих документів

Реєстрація офшору пов’язана з оформленням установчих документів, якими є статут та / або установчий договір.

В статуті містяться основні загальні правила, яких зобов’язана дотримуватися кожна компанія, а також перераховані види господарської діяльності. Оформлення статуту виробляється в друкованому вигляді та скріплюється підписами (необхідну кількість учасників, які повинні підписатися під статутом, визначається законодавством конкретної юрисдикції). Всі підписи повинні бути засвідчені нотаріусом або ж уповноваженим агентом. У кожній країні діють свої правила щодо резидентності і місця проживання директорів і акціонерів, в деяких офшорних зонах в якості засновників можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи.

Окремо слід згадати про можливість використання номінального сервісу, який передбачений в більшості офшорів. Місцеві номінальні директора та акціонери потрібні не тільки для спрощення процедури реєстрації, а й для забезпечення конфіденційності кінцевих бенефіціарів . У використанні номіналів також є свої нюанси.

В установчому договорі містяться внутрішні правила управління справами компанії, у тому числі порядок проведення зборів директорів і акціонерів, порядок випуску акцій і багато іншого.

Статутний капітал

У багатьох країнах установа нових компаній вимагається з мінімально передбаченим законодавством капіталом. У більшості класичних офшорних зон розмір оголошеного компанією статутного капіталу безпосередньо впливає на мито, яке справляється при реєстрації компанії і надалі повинне сплачуватися щорічно. У зв’язку з цим багато фірм оголошують максимально високий статутний капітал, для якого передбачається мінімальне мито.

Статутний капітал, як правильно, розділений на акції, що мають фіксовану номінальну вартість. Частка кожного акціонера в статутному капіталі обмежує і межі його відповідальності за боргами компанії: в разі настання такої відповідальності акціонер повинен буде відшкодувати тільки номінальну вартість акцій, які йому належать.

Бухгалтерська звітність

Ведення бухгалтерії в більшості офшорних юрисдикцій може здійснюватися в довільній формі, так як найчастіше надавати звіти в державні органи не потрібно. На сьогоднішній день тільки декілька податкових гаваней вимагають в обов’язковому порядку надання щорічної аудиторського звіту.

Юридична адреса

Для створення офшорної компанії необхідна наявність юридичної адреси в країні реєстрації. На цю адресу будуть направлятися офіційні запити податкових органів. При цьому адреса не обов’язково повинна бути місцем ведення бізнесу або ж зберігання документації.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами