ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Поради, як взяти кредит?

банки-кредитЖиття – досить непередбачувана штука, і ніхто не застрахований від непередбачених ситуацій, коли терміново потрібна велика сума грошей, яку просто нема звідки взяти. Життя, до того ж – штука ще й досить коротка. Тому досить сумно все життя збирати на власне житло, приміром, і придбати його тільки до пенсії (і то, якщо пощастить, і ситуація на ринку не зміниться докорінно). Виходом в обох випадках може стати взяття кредиту. Проте варто пам’ятати, що даний крок є досить відповідальним, хоч і не займає багато часу і зусиль. Обміркуйте все добре і як мінімум попередньо почитайте прості поради – як взяти кредит .

Перш за все, основна і очевидна істина: зайняті у банку гроші доведеться повертати. Зрозуміло, банки позичають гроші не просто так, а піклуючись про свою вигоду. Отже, повертати доведеться значно більше, ніж ви взяли спочатку. Зате не відразу. Комісійні банку полягають у відсотках від суми, яку ви взяли (проте в окремих випадках можливі й інші комісії). Їх виражають в процентах за рік використання, тобто десятивідсотковий кредит на сто у.о. означає необхідність повернути в підсумку 110 у.о. І це головна порада, як взяти кредит : задумайтеся, чи зможете ви виплачувати гроші понад суму, чи готові до витрат, в які виллється необхідність оплачувати ці відсотки? Якщо такої впевненості немає, краще не варто брати кредит. Банки приймають ряд заходів в разі відсутності своєчасного погашення заборгованості, і велика кількість таких ситуацій змушує банки проявляти передбачливість. Так що кожному бажаючому взяти в борг висувається ряд вимог.

До критеріїв оцінки відносяться ваше громадянство та наявність реєстрації, стабільний і документально підтверджений дохід, вік; в окремих випадках потрібна також наявність застави або поручителів (як правило, це стосується ситуацій, коли позичальник не може підтвердити стабільність свого доходу). Як би там не було, всякий раз список вимог залежить від кожного конкретного випадку, і ви точно зрозумієте ситуацію, лише поспілкувавшись з представниками банку.

Будь-який банк запропонує вам декілька програм кредитування, і вам залишається ретельно підібрати для себе найбільш вигідну програму. Проте все залежатиме ще й від вихідних даних. Одна справа, якщо вам необхідні гроші терміново, а підтвердити значимість і сталість своїх доходів можливості немає. Зовсім інше – коли ви можете неквапливо й грунтовно зібрати необхідний пакет документів.

Ви повинні розуміти, що банк не стане ризикувати просто так. А значить, ризик, якому він піддається, наприклад, поспішно задовольняючи ваш запит з мінімальним набором паперів, компенсується високою процентною ставкою.

Так що, перш за все, проаналізуйте свої потреби, порівняйте їх з можливостями та вивчіть фінансовий ринок. Особисто поспілкуйтеся з представниками декількох банків, ретельно оцініть їх вимоги, пропозиції та кредитні програми. Уточніть, чи можливо коригувати договір, виходячи з особливостей конкретної угоди.

І, як би там не було, підійдіть до питання відповідально і розсудливо. Не варто перегинати палицю. В наш час у взятті кредиту немає нічого надприродного, однак пам’ятайте, що жоден банк не стане діяти собі на шкоду. А значить, вам доведеться вибирати між легкістю оформлення і низькими відсотками, тривалістю виплат і великими одноразовими сумами.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами