ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Цікаві факти про банки і кредити

Кредити Щодня мільйони людей у світі користуються послугами банків отримуючи зарплату, оплачуючи кредит або здійснюючи грошовий переказ. Вибрати кредитний продукт, який підійде для вирішення ваших задач допоможе кредит маркет. У даній статті ми розповімо цікаві факти про банки і про кредити.

Незважаючи на те, що країною найнадійніших банків прийнято вважати Швейцарію, перший банк офіційно був зареєстрований у Венеції в 1584 році. Як показує історія, перші банки почали формуватися в тих країнах, чиє географічне положення мало торгові шляхи. У цей список потрапили Великобританія, де перший банк з’явився в 1694 році для кредитування торгово-промислової системи і Нідерланди де перший банк був відкритий в 1609 році. Але в підсумку країною з найнадійнішими банками і унікальним становищем стала альпійська держава, яка навіть не має виходу до моря.

Слово «Банк» в перекладі з італійської banco значить лавка або стіл, на яких міняйла розкладали монети.

Перший банк у Швейцарії був офіційно зареєстрований в середині 19 століття. Банки були або кантональними, тобто були закріплені за окремим округом кантоном або приватними.

Фінансовий розквіт Швейцарії почався в період релігійних смут в Європі. Заможні гугеноти втекли з Франції знайшли в Женеві новий будинок і почали перетворювати її у фінансовий торговий центр Європи. Швейцарські банки не тільки підтримали вчення Жана Кальвіна, а й активно поширювали протестантську релігію, дотримуючись нових навчань про те, що праці свої можна присвячувати добуванню грошей, але думки віддавати Богу.

У 1815 році Віденський конгрес прийняв гарантії нейтралітету Швейцарії. З того часу ця країна жодного разу не брала участі в жодному військовому протистоянні, а її банки ніколи не піддавалися грабежам.

Цікаві факти про банки. На даний момент в Швейцарії налічується 400 комерційних банків на рахунках, яких близько 52 трильйонів доларів.

Нещодавно швейцарські ЗМІ повідомили, що під час ревізії в одному місцевому банку був знайдений незакритий рахунок на ім’я Володимира Ілліча Леніна. На рахунку Володимира Улянова виявилося 13 франків.

А ось МЗС Великобританії неодноразово заявляло, що в швейцарських банках зберігається золото нацистів на суму 4 мільярди доларів.

Ще один цікавий факт про банки пов’язаний зі Швейцарією. У 1713 році Швейцарія затвердила закон який гарантує конфіденційність банківської інформації. В підтвердження цьому історія про громадянина Швейцарії Йесламе Бен Ладена, рідного брата Усами Бін Ладена, який мав рахунок в місцевому банку, але французьким поліцейським так і не вдалося це довести, оскільки швейцарські банкіри не видали банківську таємницю їхнього клієнта.

Папа Римський Олександр III в 1179 році оголосив банкірів поза Церквою. Крім заборони сповідатися, і причаститися, банкір позбавлявся права бути похованим за християнськими законами. До слова цей закон так і ніхто не скасував.

Цікаві факти про банки продовжимо розповіддю, про Саудівську Аравію. В Ер-Ріяді є кілька банків, де працюють виключно жінки. Такі привілеї дають представницям слабкої статі, можливість добре працевлаштуватися, не порушуючи законів ісламу.

А ось кілька цікавих фактів пов’язаних з кредитом. У стародавній Індії за законом рівні  – кредитор міг хитрістю і обманом позбавити позичальника майна. Але такий закон не поширювався на людей, які належали до вищої касти, ніж кредитор.

У Стародавньому Єгипті при отриманні кредиту складалася спеціальна форма договору, де чітко прописувалися умови отримання і повернення грошей. Якщо позичальник не міг погасити кредит він міг оговтатися у в’язниці або стати рабом кредитора.

У стародавньому Римі за несплату кредиту позичальника садили в боргову в’язницю і на протязі місяця він мав шанс бути викупленим разом зі своїм боргом. Якщо цього не відбувалося, його відправляли на ринок для рабів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами