ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Сертифікація продукції та СМК

сертифікаціяЯк відомо, сертифікація продукції , це підтвердження уповноваженими органами відповідності якості та безпеки продукції встановленим нормам, може дати Вашому підприємству величезну кількість переваг, серед яких:

  • виняток проблем взаємного визнання національними та закордонними органами контролю результатів оцінки відповідності продукції;
  • доступ і гарантія вільного руху продукції на світовому ринку;
  • збільшення числа лояльних споживачів і розширення ринку збуту;
  • формування репутації виробника якісної і безпечної продукції.

Сертификация може бути добровільною чи обов’язковою, якщо законодавство країни, в якій виробляється або продається продукція, передбачає обов’язкову процедуру сертифікації її якісних характеристик, безпеки та екологічних властивостей.

Тому, приймаючи рішення про сертифікацію своєї продукції для її реалізації за кордоном, українські підприємства, або уповноважені ними особи, звертаються до компетентних органів для отримання вичерпної інформації:

  • про нормативні документи, виконання яких повинно забезпечити дотримання технічних характеристик, що гарантують, в свою чергу, якість і безпеку продукції для зарубіжних споживачів;
  • про умови та процедуру сертифікації продукції;
  • про отримання та використання документів, що підтверджують відповідність продукції нормативним документам, наприклад, керівним документам TUV, стандартам США або європейським директивам, виконання яких надає виробнику право декларування та маркування продукції знаком європейської безпеки «СЕ» .

В свою чергу в організацій, що надають послуги з сертифікації продукції, виникає ряд попередніх питань до потенційних клієнтів, які надалі визначають обсяг і порядок процедури сертифікації продукції. І одним з перших – питання про наявність системи менеджменту якості. У чому ж причина такої зацікавленості і чим може допомогти СМК в питаннях сертифікації продукції?

Для початку необхідно підкреслити, що наявність і сертифікація СМК не гарантує якість виробленої підприємством продукції, але є тією системою управління, яка взмозі забезпечити необхідні для цього умови. Так, наприклад, при аудитах СМК в обов’язковому порядку перевіряється, чи може система моніторингу, контролю та випробувань якості продукції забезпечити дотримання встановлених вимог, до яких можуть відноситися як нормативно-правові вимоги, так і вимоги конкретних споживачів.

Таким чином, сертифікація продукції передбачає проведення спеціальних випробувань, аналізу або вимірювань показників якості та безпеки продукції у спеціалізованих експертних центрах та лабораторіях. Після чого компетентний орган може видати підприємству висновок про відповідність заявленої продукції зазначеним вимогам на певний період, який при наявність СМК може бути значно збільшений. І причиною цьому якраз і є той підхід до управління процесами життєвого циклу продукції в рамках СМК, який забезпечує постійний контроль необхідних характеристик продукції (починаючи від закупівлі сировини, матеріалів і комплектуючих виробів і закінчуючи готовою продукцією).

Але наявність СМК на Вашому підприємстві дає не тільки просту економію грошових коштів при сертифікації продукції! Необхідно підкреслити, що сучасний закордонний споживач не задовольняється тільки виконанням нормативних вимог до продукції. Як показує практика, при рівних умовах вибір постачальника буде зроблений на користь того виробника продукції, у якого функціонує і сертифікована система менеджменту якості згідно вимог стандарту ISO 9001, а часто й інші системи менеджменту, побудовані, наприклад, відповідно до вимог ISO 14001 (екологічний менеджмент) або OHSAS 18001 (система менеджменту професійної безпеки і здоров’я).

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами