ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес-ідея: прокат автомобілів

автокредитБізнес в сфері надання людям автомобіля в прокат – досить поширена і затребувана послуга для іноземних громадян, які відвідали нашу країну. Тому актуальною є бізнес-ідея прокату автомобілів. По-перше, це набагато дешевше, ніж таксі, по-друге – отримання повної свободи пересування.

Статистичні дані говорять, що приблизно 70% клієнтів є приїжджими, а що залишилися 30% – місцеві жителі. Попит на подібні послуги істотно зростає в літній сезон (з травня місяця по жовтень). Відповідно до свого бізнес-плану прокату автомобілів, певний сегмент подібних компаній відкривається і працює тільки в цей період . Для того, щоб мати попит необхідно привнести які-небудь істотні зміни в ситуацію, що склалася на ринку, попередньо вивчивши гідності і, особливо ретельно, недоліки. Наприклад, можна розробити гнучку систему знижок, включивши її умови в бізнес-план прокату автомобілів.

Важливо мати автопарк з представників декількох класів машин – від економ до представницького люкс-класу. Ще важливою умовою успішної діяльності є вихід за межі того регіону, де планується організація подібного бізнесу, що також необхідно прорахувати в бізнес-плані прокату автомобілів. В основному, асортимент переважної кількості фірм представлений легковими автомобілями зарубіжного виробництва, які надаються клієнтам, котрим потрібен прокат авто без водителя, а представницькі авто, зазвичай здаються в оренду з професійним водієм. Вартість оренди автомобіля економ-класу становить близько 500 грн. на добу, бізнес-класу – 700 грн. Таким чином, бізнес-план прокату автомобілів є досить перспективним в плані прибутку.

В середньому, з досвіду попередніх років, один автомобіль завантажений приблизно на 60% в міс. За даних обставин оборот фірми, що має власний парк в 10 машин складе приблизно 100 000 грн. на місяць. За спрощеною системою податкових відрахувань витрати фірми, включаючи податки, заробітну плату та обслуговування парку, складуть приблизно 75 000 грн. в місяць. Ось приблизний розрахунок основи бізнес-плану прокату автомобілів. Прокатні компанії є безлічі ризиків, тому не зайвим буде відразу продумати основні питання безпеки від непередбачених фінансових втрат. Наприклад, автомобіль, оформлений в прокат, можуть викрасти, проте викраденням ця дія не буде вважатися, таке правопорушення кваліфікується як неповернення.

Також може бути порушений обумовлений маршрут або територія поїздки, саме тому на власні авто буде незайвим поставити спеціальні супутникові системи виявлення транспорту. Безумовно, додаткові статті витрат потрібно врахувати в бізнес-плані прокату автомобілів. В конфліктних ситуаціях можна або утримувати власну службу по вирішенню суперечок (що досить накладно на перших порах), або звертатися в сторонню фірму, що займається подібної діяльності. Страхові компанії, зазвичай, висувають більш суворі умови договору для прокатних фірм. Мінімальна сума загальних витрат, за бізнес-планом прокату автомобілів, близько 2млн грн. Приблизно подібний бізнес починає приносити істотний прибуток по закінченні 2-х років.

Таким чином, бізнес-ідея прокату автомобілів буде цікава насамперед тим, хто любить автомобілі і розбирається в них.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами