ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Сучасне піратство обходиться світовій економіці в мільярди доларів

піратствоДумаючи про піратів, більшість людей малюють у своїй уяві образ людини з пов’язкою на оці, ногою-кілочком і з папугою на плечі.

Але багато хто навіть не здогадуються про те, що сучасне піратство у відкритому морі обходиться світовій економіці в мільярди доларів. Деякі регіони світового океану вважаються вкрай небезпечним, в їх число входять і води, які омивають Індонезію і Сомалі. За даними Міжнародного морського бюро, в рік кількість піратських атак досягає декількох сотень.

Піратство здійснюється суднами, які нібито були потоплені або модернізовані так, що не можуть бути ідентифіковані. Ці «примарні кораблі» використовуються для проведення піратських нападів та незаконних переміщень товарів у всьому світі. Піратство особливо поширене на південному сході Азії і на Африканських берегах, де нестабільність місцевого самоврядування призвела до вакууму влади.

Дві улюблені цілі піратів – супер танкери або дуже великі носії сировини, і кораблі, призначені для перевезення надзвичайно великої кількості дорогих вантажів. Ці кораблі повільно рухаються, і, отже, саме це робить їх легкою здобиччю, особливо в областях, в які важко орієнтуватися. У більшості випадків, кораблі майже повністю автоматизовані, і мають обмежену кількість персоналу для захисту від піратів. Кілька великих судноплавних компаній розпочали реалізацію заходів, щоб спробувати протидіяти піратству.

Пірати також намагаються нападати на круїзні судна і вітрильники. На деяких суднах пасажири мають при собі тисячі доларів, призначених для життя протягом всього круїзу. Зіткнувшись з озброєними піратами, більшість пасажирів здають гроші і предмети особистого користування. Успішні атаки круїзних суден бувають рідко, завдяки добре підготовленим екіпажам.

В деяких країнах піратські напади на судна здійснюються членами національних збройних сил, яким не вистачає грошей для того щоб вижити. Використовуючи військову техніку, обмундирування і повноваження, ці пірати можуть отримати доступ до широкого спектру суден. В цьому випадку, як правило, нападають пірати на невеликі особисті судна.

На сьогоднішній день сучасні пірати являють собою серйозну загрозу, піратські напади, в порівнянні з попередніми роками, значно збільшилися. Деякі країни вже починають робити перші кроки проти піратської діяльності.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами