ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Реальна зарплата в Україні – нові сюрпризи

зарплатаПомітне просідання індексу реальних зарплат спостерігалося вже в за підсумками першого місяця II-го півріччя 2014 р. – в липні – коли, згідно з прогнозами НБУ основні інфляційні чинники вже повинні були послабити свій тиск на економіку.

Так, у відповідності зі свіжими даними українського Держстату, реальна зарплата в Україні за підсумками липня знизилася на 2,3% – тільки в порівнянні з червнем.

Зауважимо, що трапилося це вже через місяць після того, як той же Держстат досить оптимістично відрапортував, що за підсумками першого півріччя 2014-го середній рівень номінальної зарплати в Україні підвищився на 5,3%.

Таким чином, це вже третє з початку року за своїм рівнем просідання реальної заробітної плати в співвідношенні місяць до місяця після травня (-3,7%) і квітня (-2,7%).

При цьому, як і прогнозували раніше фахівці, найбільш істотне зниження реальних зарплат спостерігалося в так званих «гарячих» областях України – Донецькій та Луганській, де воно склало 25,2% і 19,6% відповідно.

Що ж стосується західних регіонів країни, то в розглянутий період реальна зарплата тут просіла в Чернівецькій (-3,9%), Івано-Франківській (-2,6%), Тернопільській (-0,5%) областях, а також на Волині (-0,2%).

На півдні України зниження реальної зарплати на 0,9% (в цілому відповідає зменшенню зарплати номінальної) продемонструвала Миколаївська область.

Зате в ряді центральних регіонів, на тлі видимого росту номінальних заробітних плат, це показник в реальному відображенні знижувався. Такий стан справ, наприклад, було зафіксовано в Хмельницькій (-1,5%), і Житомирській (-0,9%) областях.

Максимальний же відносний місячний приріст реальної зарплати по Україні був зафіксований в … Сумської області (+ 4,6%), від якої лише незначно відстала Черкаська (+ 0,5%).

Регіони ж, лідируючі по абсолютному зростанню номінальних зарплат – Дніпропетровський та Київський – продемонстрували лише середні результати темпів збільшення зарплат реальних: +3,9 і +3,2% відповідно.

Варто відзначити, що подібна картина спостерігалася ще в умовах відносно «помірної» девальвації гривні, яка в липні 2014 року по співвідношенню офіційних курсів склала «всього» близько 44,0%, в той час як історичний (поки що?) рекорд цього показника (73,62%) був встановлений лише в серпні.

Виходячи з цього, а також із загальних тенденцій розвитку економіки України, можна припустити, що за підсумками серпня-вересня тенденція зниження реальної заробітної плати в країні отримає свій подальший розвиток, з розширенням зони охоплення на більшу кількість регіонів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами