ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Окупований Крим сидить без світла

економіка кримуПівострів Крим на кілька годин в день вечорами залишається без світла через зниження поставок з України: відключення припадають на жителів, яких Міненерго РФ уже закликало економити, промисловість поки не відчуває перебоїв зі світлом.

Україна, яка постачає до 80% потреби Криму в електроенергії, з оголосила про зниження поставок на півострів, пославшись на дефіцит гідроресурсів і паливну кризу в країні після зупинки вугільних шахт і руйнування залізниці через війну на Донбасі.

Український експортер електроенергії Укрінтеренерго повідомляв про плани обмежити з 3 вересня перетоки на півострів в ранкові та вечірні години до 300 мегават, денні – до 500 мегават, і в нічні – до 600 мегават. Пікове споживання електроенергії в Криму оцінюється до 1,400 мегават. За рахунок власних джерел півострів закриває приблизно 20-25 відсотків попиту.

Місцеві постачальники почали тимчасово відключати споживачів у вечірні години з 3 вересня, щоб знизити навантаження за завданням оператора Кримської енергетичної системи, і продовжили в четвер. Споживачі залишалися без світла на 2-3 години.

Російське Міненерго попередило кримчан про можливі перебої вранці та ввечері, повідомивши, що відключення, зокрема торкнуться Севастополя, Сімферополя, Керчі курортних міст Алушта, Євпаторія, Судак та інших територій півострова.

Міненерго РФ розраховує, що відключення будуть діяти не більше однієї години на добу ввечері і просить жителів економити в пікові години.

Відомство не уточнює, наскільки задіяна резервна схема енергопостачання.
Режим економії може продовжитися до кінця жовтня, повідомив раніше постачальник Севастопольенерго.

Аналітики не дають точних прогнозів, як довго триватиме дефіцит вугілля в Україні, який вкупі з припиненням поставок російського газу загрожує проблемами в енергопостачанні.

За даними незалежної профспілки гірників України, на кінець серпня запасів вугілля і рівня видобутку країні вистачало, щоб протриматися до листопада. На цьому тижні Київ домовився про закупівлю 1 мільйона тонн вугілля в Південній Африці, а представники Держзовнішінформ повідомили Рейтер, що за їхніми оцінками з вересня до грудня країні потрібно імпортувати 5-7 мільйонів тонн вугілля, що потребує витрат в $ 450-700 мільйонів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами