ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ринок ремонтних послуг України: аналіз і перспективи

Ринок ремонтних послугВітчизняний ринок ремонтних послуг вважається одним з найбільш непрозорих. Багато присутніх на ньому компанії навіть не мають ліцензії на подібну діяльність. Ті, що володіють необхідним дозволом, теж часто працюють по різних «тіньових» схемах. Боротися з цим негативним для держави явищем дуже складно, але таке становище справ.

Особливості ринку ремонтних робіт

Щоб увійти в ремонтно-будівельний бізнес, необхідні певні фінансові вкладення. Перш за все, це витрати на вирішення організаційних питань (одержання ліцензії, реєстрація), інструменти і машину. Якщо не вистачає на оренду, без офісу цілком можна обійтися. Головне, звичайно, знайти кваліфікованих виконавців і замовників.

Ринок ремонтних робіт традиційно активізується в теплу пору, але в останні роки, з появою нових сучасних матеріалів яскраво виражена сезонність поступово сходить нанівець. Найбільшою популярністю користується косметичний ремонт квартир Львів, на нього припадає чи не 90% всіх замовлень. За капітальною перебудовою в регіонах звертаються в одному випадку з десяти, в столиці цей показник може досягати 25%.

Необхідно також відзначити таку особливість ринку ремонтних робіт, як практично повна відсутність загальновідомих брендів виконавців. Так, багато фірм дуже популярні зважаючи на хорошу репутацію, однак важко назвати навіть такі, які були б усіма впізнавані в своєму місті, а тим більше в загальноукраїнському масштабі. Цей факт легко пояснюється непрозорістю галузі, а конкретно небажанням організацій залучати до себе зайву увагу з боку держави.

Види будівельних компаній

Існує три основних різновиди фірм, що надають ремонтно-будівельні послуги. Найдешевше, хоч це і нелегально, обходиться запрошення приватних осіб або незареєстрованих бригад «шабашників».

Ліцензовані компанії «середньої руки» зазвичай містять в штаті від п’яти до десяти чоловік. При необхідності вони запрошують сторонніх фахівців за договором підряду. Найчастіше, такі контракти є лише усними, не підкріпленими офіційно. Загалом, особливою прозорістю відносини подібних фірм з державою теж не відрізняються.

Найбільш «законослухняними» на українському ринку ремонтних робіт вважаються великі організації, які спеціалізуються на елітних і дорогих об’єктах. У цих компаніях трудяться виключно висококваліфіковані професіонали, виконання проекту зазвичай контролює архітектор. В даному сегменті найменша кількість гравців, але в грошовому відношенні його частка найбільша.

Перспективи

Незважаючи на прогнозований спад економіки в найближчі роки, ринок ремонтних робіт не повинен сильно впасти. Головна причина подібного оптимізму – уряду в будь-якому випадку потрібно буде продовжувати підтримувати обсяги житлового будівництва, а значить, кількість новобудов, якщо і зменшиться, то не надто катастрофічно.

Важливо й те, що щорічно зростає відсоток монолітних будинків, ремонт в яких обходиться значно дорожче, ніж в панельних. Квартири, розташовані в таких будівлях, зазвичай не мають навіть перегородок і розводок під сантехніку. Загалом, поле діяльності для ремонтно-будівельних фірм як і раніше залишається великим. Інше питання, як поведуть себе в непростій економічній ситуації замовники.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами