ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon НБУ очікує зміцнення гривні до 12,5-13 грн/1 дол в найближчі дні

офіційний курс гривні щодо іноземних валютКурс гривні завдяки консолідованій позиції банківського співтовариства в найближчі дні може зміцнитися до рівня 12,5-13 грн/$ 1, очікують в Національному банку України за підсумками проведеної в п’ятницю зустрічі з керівниками найбільших банків країни.

Як повідомили в прес-службі НБУ з посиланням на його главу Валерію Гонтарєву, передбачається, що цього вдасться досягти завдяки як додатковим заходам контролю та моніторингу, так і за рахунок збільшення пропозиції валюти на ринку.

Мінфін прогнозує середній курс гривні в 2014 році на рівні близько 12 грн/$ 1. За оцінками Гонтарєвої, збалансованим є курс гривні 11,5-11,9 грн/$ 1, а його падіння нижче рівня 13 грн/$ 1, а потім і 14 грн/$ 1 рівнів викликано панічною реакцією на війну на сході країни.

НБУ для підтримки гривні з 21 серпня підвищив норму обов’язкового продажу з 50% до 100%, однак це не зупинило падіння.

Глава Нацбанку 27 серпня провела першу зустріч з керівниками 40 найбільших банків для пошуку найбільш ефективних заходів по стабілізації гривні, курс якої на міжбанку до того часу впав до рекордного мінімуму в 14,30/14,70 грн/$. Було вирішено, що Нацбанк перегляне вимоги до відкритої валютної позиції банків і врахує в ній індексовані до курсу долара цінні папери.

“Банкіри зазначили, що їх курсові очікування знаходяться на рівні 12,5-13 грн/$ 1, тому можна чекати такого рівня курсу вже в найближчі дні”, – повідомив НБУ за підсумками першої зустрічі.

Наступного дня офіційний курс зріс на 45 копійок від досягнутого днем раніше історичного мінімуму в 13,89 грн/$ 1, однак у п’ятницю його зміцнення знову змінилося послабленням майже на 17 копійок.

Як повідомили агентству учасники ринку, ситуація на міжбанку вранці в п’ятницю була нестандартною: на короткий час з’являлися як котирування на продаж за 13,20 грн/$ 1, так і котирування на покупку по курсу за 14 грн/$ 1, однак до середини дня вони більш -менш стабілізувалися на рівні 13,8/14,2 грн/$ 1.

джерело: news.finance.uaПри використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами