ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Кроки для підтримки гривні

гривняНБУ протягом тижня прийняв ряд рішень, які в найближчі тижні позитивно позначаться на стабільності курсу національної валюти. Зокрема, введена норма про 100% обов’язкового продажу валютної виручки експортерами (раніше діяла норма в 50%). Реально експортери продають не менше 70% валютної виручки в середньому. Крім того, НБУ заявив, що буде відсікати неправомірні заявки про купівлю валюти на міжбанківському ринку.

Зокрема приводом до такого «відключенню» можуть бути надмірно відрізняються від ринкових курси в заявках на покупку валюти, а також надмірно відрізняються від середньоденних за останній місяць заявки на покупку валюти.

Крім того, 22 серпня глава Нацбанку Валерія Гонтарєва висловила впевненість, що 29 серпня рада директорів МВФ схвалить виділення Україні другого траншу кредиту stand by на суму близько $ 1,4 мільярдів доларів, і ці кошти надійдуть в Україну одночасно з $ 0,5 мільярду кредиту Світового банку, надання якого було затверджено тиждень тому.

Валерія Гонтарєва знову повторила, що фундаментальні розрахунки Нацбанку показують, що збалансований рівень курсу гривні знаходиться становить 11,5-12 гривень за долар. 22 серпня про такий же рівноважному курсі заявив Арсеній Яценюк, повідомивши, що 12 гривень за долар або навіть міцніше – можуть бути досягнуті після отримання чергового траншу від МВФ і стабілізації ситуації на сході країни.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами