ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вибрати аудиторську фірму?

фірма-аудиторськаПеред багатьма керівниками виникає проблема вибору аудиторської компанії. Крім організацій, аудиторська перевірка в яких є обов’язковою, звільнені від неї підприємства часто замовляють ініціативний аудит. Це відбувається у випадку зміни керівництва або засновників, відходу головного бухгалтера і за інших обставин. Не менш популярні супутні послуги аудиторських компаній.

На сьогоднішній день аудиторська фірма в Україні є досить затребуваною на ринку. Щоб зробити вірний вибір аудиторської фірми, потрібно уважно поставитися до рівня професіоналізму і статусу майбутнього партнера.

У перелік послуг аудиторських фірм сьогодні входить досить широкий спектр робіт, який затребуваний не тільки організаціями, для яких перевірка  є обов’язковою. Багато компаній вибирають ініціативний аудит для перевірки стану бухгалтерського обліку. До супутніх послуг аудиторських фірм відноситься супровід, відновлення і постановка бухгалтерського обліку, оптимізація оподаткування. Цими роботами можуть скористатися будь-які види підприємств і індивідуальних підприємців.

Основна причина звернення в аудиторську компанію – необхідність професійної допомоги у веденні бухгалтерського і податкового обліку.

Як же здійснити правильний вибір аудиторської фірми?

Вибирати аудиторську компанію, орієнтуючись тільки на рівень цін, не зовсім правильно. Дешеві аудиторські послуги можуть розчарувати вас рівнем якості.

До послуг аудиторських фірм могли вдаватися ваші партнери або знайомі – скористайтеся їх рекомендаціями. Однак не варто покладатися тільки лише на поради! При виборі аудиторської фірми, в першу чергу, зверніть увагу на наявність у компанії ліцензії на здійснення діяльності.

Важливо й те, скільки років пропрацювала на ринку аудиторська компанія. Призначте переговори в офісі майбутнього партнера і зверніть увагу на офіс і співробітників. «Зовнішній вигляд» компанії може розповісти багато про що.

Звичайно, найголовніша умова вибору аудиторської фірми – це професіоналізм її співробітників. Це складніше визначити «на око». Тут допоможе думка підприємств, які вже скористалися послугами аудиторських фірм. Згідно із законодавством, аудиторська компанія зобов’язана мати у своєму штаті не менше 5 атестованих аудиторів. Це теж легко перевірити.

Хороша аудиторська компанія обов’язково страхує свою діяльність. Ви можете попросити показати вам договір і поліс страхування відповідальності аудитора. Це підтвердить серйозний статус компанії.

При роботі з аудиторами слід пам’ятати, що їх висновок не дає гарантії того, що у вас не виникне податкових спорів. Аудиторський висновок лише висловлює думку аудитора про роботу підприємства, яка відображає максимально безпечну позицію в питаннях бухобліку. Тому той факт, що ви скористалися послугами аудиторської фірми і отримали позитивний висновок після їх перевірки, не говорить про те, що ваша організація бухобліку бездоганна і відповідає всім нормам чинного законодавства.

Полегшити вам вибір зможе організація тендера на проведення аудиторської перевірки. Це додаткові витрати, однак, вони надалі окупляться.

Вибір аудиторської фірми в сучасних умовах – непроста справа. Будьте уважні, перевіряйте ліцензію і репутацію потенційного партнера. Від цього безпосередньо залежить якість надаваних вам аудиторських послуг. Тут ви можете переглянути перелік послуг, які надає аудиторсько-консалтингова корпорація “Глобал Консалтинг”.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами