Представники Нацбанку повідомили про збільшення інтересу українців до електронних транзакцій. Прес-служба фінустанови повідомляє про 18-процентне зростання обсягів електронних платежів. За перше півріччя 2014-го року громадяни України здійснили цифрові операції з грошима на загальну суму в 6,6943 трильйона гривень.
Українці все активніше користуються діючими в країні системами електронних платежів. Новости Экономики повідомляють, що за 6 місяців цього року вони виконали 156,4 мільйона початкових платежів. Що на 4 відсотки менше, ніж за такий же період 2013-го року. Це пов’язано з тим, що збільшилася сума одиничної транзакції. Щодня, СЕП обробляє 1,3 мільйона транзакцій на 55,7 мільярда гривень.
До 2017-му року 59 онлайн-покупок товарів у світі, буде відбуватися за допомогою e-money. Сьогодні – тільки 43 відсотки. В Україні провідними гравцями на ринку електронних платежів залишаються банки. Основний потік грошей в цифровому вигляді, формують їхні термінали та інші електронні системи обслуговування громадян. Банківський сектор генерує 93 відсотки початкових платежів.
В основному, кошти “курсують” між філіями банків. Учасники СЕП найчастіше користуються третьою моделлю обслуговування консолідованого рахунку кореспондента. За цією схемою за півроку виконано 70,8 мільйона платежів.
Як вказали в НБУ, на 01.07.2014 учасниками СЕП були 392 фінансових установи – банки, їх філії, установи Нацбанку і Держказначейства України.
Варто відзначити, що електронні платіжні системи відкривають великі можливості для шахраїв і нечесних підприємців, які прагнуть відмивати зароблені гроші. З цієї причини, НБУ ввів ліміти для такого роду фіноперацій. Відповідно до постанови № 378, яке почне діяти з 25.07.2014, web-засоби можна переводити в такому порядку: щодня – не більш 500 гривень, щомісяця – 4000 гривень, щорічно – 35 000 гривень. Також, на одному цифровому рахунку можна тримати не більше 8000 гривень.
Експерти вже знайшли спосіб обійти ці норми – достатньо зареєструвати кілька e-гаманців.