ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon НБУ: в Україні збільшився обсяг електронних платежів

НБУПредставники Нацбанку повідомили про збільшення інтересу українців до електронних транзакцій.  Прес-служба фінустанови повідомляє про 18-процентне зростання обсягів електронних платежів. За перше півріччя 2014-го року громадяни України здійснили цифрові операції з грошима на загальну суму в 6,6943 трильйона гривень.

Українці все активніше користуються діючими в країні системами електронних платежів.  Новости Экономики повідомляють, що за 6 місяців цього року вони виконали 156,4 мільйона початкових платежів.  Що на 4 відсотки менше, ніж за такий же період 2013-го року.  Це пов’язано з тим, що збільшилася сума одиничної транзакції.  Щодня, СЕП обробляє 1,3 мільйона транзакцій на 55,7 мільярда гривень.

До 2017-му року 59 онлайн-покупок товарів у світі, буде відбуватися за допомогою e-money.  Сьогодні – тільки 43 відсотки.  В Україні провідними гравцями на ринку електронних платежів залишаються банки.  Основний потік грошей в цифровому вигляді, формують їхні термінали та інші електронні системи обслуговування громадян.  Банківський сектор генерує 93 відсотки початкових платежів.

В основному, кошти “курсують” між філіями банків.  Учасники СЕП найчастіше користуються третьою моделлю обслуговування консолідованого рахунку кореспондента.  За цією схемою за півроку виконано 70,8 мільйона платежів.

Як вказали в НБУ, на 01.07.2014 учасниками СЕП були 392 фінансових установи – банки, їх філії, установи Нацбанку і Держказначейства України.

Варто відзначити, що електронні платіжні системи відкривають великі можливості для шахраїв і нечесних підприємців, які прагнуть відмивати зароблені гроші.  З цієї причини, НБУ ввів ліміти для такого роду фіноперацій.  Відповідно до постанови № 378, яке почне діяти з 25.07.2014, web-засоби можна переводити в такому порядку: щодня – не більш 500 гривень, щомісяця – 4000 гривень, щорічно – 35 000 гривень.  Також, на одному цифровому рахунку можна тримати не більше 8000 гривень.

Експерти вже знайшли спосіб обійти ці норми – достатньо зареєструвати кілька e-гаманців.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами