У цій статті розглядаються основні тренди 2014 року приватних інвестицій. Це допоможе визначити найбільш відповідні об’єкти для вкладення грошей з помірним ризиком і хорошим потенціалом в плані прибутковості.
Економічні тренди 2014 року: чого чекати?
Перш ніж нести кудись гроші, потрібно зрозуміти, що взагалі відбувається у фінансовій сфері. На даний момент найбільш істотні наступні фактори:
Стагнація економіки і високі кризові очікування у населення. Темпи зростання ВВП сильно сповільнилися, як і зростання добробуту. Незабаром може вирости безробіття і ми стоїмо на порозі непростого часу. Грізні прогнози економістів. Банківська криза у зв’язку з відкликанням ліцензій у кількох великих банків.
Європа тільки оговталася від фінансових потрясінь піврічної давнини. Ситуація в країнах-боржниках в ЄС стабілізувалася.
Триваюче ослаблення гривні по відношенню до долара і євро. Як вважають експерти, цей тренд продовжиться і в другій половині 2014 року. Які вклады 2014 році будуть вигідними?
Обмовимося, що дані рекомендації актуальні для тих, хто бажає зосередитися на інструментах з невеликим розміром ризику. Якщо ви плануєте застосовувати агресивні стратегії, то зверніться до інших джерел.
Валютні внески
З урахуванням зростання курсу євро і долара а також з наявністю гарантій за вкладами від держави, валютні та мультивалютні депозити можна вважати цілком надійним і перспективним варіантом. Звичайно, їх прибутковість обмежена, але цілком достатня, щоб уберегтися від інфляції і «наварити» один-два відсотки зверху.
Акції держбанків
Населення екстрено переводить гроші в великі банки. Вам необов’язково піддаватися паніці – надійних фінансових організацій чимало, проте на загальній істерії можна трохи заробити: вона стала драйвером зростання котирувань акцій для цих банків. Тут прибутковість може бути вже куди більшою і це також цілком надійна інвестиція: «блакитні фішки» (найпопулярніші акції) легко можна буде продати, якщо щось піде не так.
Золото і знеособлені металеві рахунки
У перспективі одного року цей вид вкладу складно вважати хорошим рішенням. Хоча його вартість сильно впала і далека від максимумів, потрібно пам’ятати, що в цілому світова економіка вибирається з кризи; вона стосується насамперед України. Тому чекати вибухового зростання цін на жовтий метал немає підстав. З іншого боку, якщо важливо максимально убезпечити себе саме від великої кризи та гіперінфляції (яких, на щастя, поки не прогнозується) – можна спробувати. Вердикт: дорогоцінні метали можна розглядати як один з варіантів, але ми його не рекомендуємо, занадто неоднозначна ситуація.
В якості поганих (з нашої точки зору, звичайно) інструментів можна назвати:
- Нерухомість. Ціна на неї в Україні і так дуже велика; криза швидше за все підкосить ціни.
- ПІФи акцій з агресивною стратегією. У подібні періоди управління пакетом акцій складніше, ніж зазвичай.
- Облігації. Банківський криза призвела до «зависання» грошей багатьох юридичних осіб, що може породити локальні дефолти.