ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Куди вкложити гроші в 2014 році?

депозитУ цій статті розглядаються основні тренди 2014 року приватних інвестицій. Це допоможе визначити найбільш відповідні об’єкти для вкладення грошей з помірним ризиком і хорошим потенціалом в плані прибутковості.

Економічні тренди 2014 року: чого чекати?

Перш ніж нести кудись гроші, потрібно зрозуміти, що взагалі відбувається у фінансовій сфері.  На даний момент найбільш істотні наступні фактори:
Стагнація економіки і високі кризові очікування у населення.  Темпи зростання ВВП сильно сповільнилися, як і зростання добробуту.  Незабаром може вирости безробіття і ми стоїмо на порозі непростого часу.  Грізні прогнози економістів. Банківська криза у зв’язку з відкликанням ліцензій у кількох великих банків.
Європа тільки оговталася від фінансових потрясінь піврічної давнини.  Ситуація в країнах-боржниках в ЄС стабілізувалася.
Триваюче ослаблення гривні по відношенню до долара і євро.  Як вважають експерти, цей тренд продовжиться і в другій половині 2014 року. Які вклады 2014 році будуть вигідними?

Обмовимося, що дані рекомендації актуальні для тих, хто бажає зосередитися на інструментах з невеликим розміром ризику.  Якщо ви плануєте застосовувати агресивні стратегії, то зверніться до інших джерел.

Валютні внески

З урахуванням зростання курсу євро і долара а також з наявністю гарантій за вкладами від держави, валютні та мультивалютні депозити можна вважати цілком надійним і перспективним варіантом.  Звичайно, їх прибутковість обмежена, але цілком достатня, щоб уберегтися від інфляції і «наварити» один-два відсотки зверху.

Акції держбанків

Населення екстрено переводить гроші в великі банки.  Вам необов’язково піддаватися паніці – надійних фінансових організацій чимало, проте на загальній істерії можна трохи заробити: вона стала драйвером зростання котирувань акцій для цих банків.  Тут прибутковість може бути вже куди більшою і це також цілком надійна інвестиція: «блакитні фішки» (найпопулярніші акції) легко можна буде продати, якщо щось піде не так.

Золото і знеособлені металеві рахунки

У перспективі одного року цей вид вкладу складно вважати хорошим рішенням.  Хоча його вартість сильно впала і далека від максимумів, потрібно пам’ятати, що в цілому світова економіка вибирається з кризи;  вона стосується насамперед України.  Тому чекати вибухового зростання цін на жовтий метал немає підстав.  З іншого боку, якщо важливо максимально убезпечити себе саме від великої кризи та гіперінфляції (яких, на щастя, поки не прогнозується) – можна спробувати.  Вердикт: дорогоцінні метали можна розглядати як один з варіантів, але ми його не рекомендуємо, занадто неоднозначна ситуація.

В якості поганих (з нашої точки зору, звичайно) інструментів можна назвати:

  • Нерухомість.  Ціна на неї в Україні і так дуже велика;  криза швидше за все підкосить ціни.
  • ПІФи акцій з агресивною стратегією.  У подібні періоди управління пакетом акцій складніше, ніж зазвичай.
  • Облігації.  Банківський криза призвела до «зависання» грошей багатьох юридичних осіб, що може породити локальні дефолти.


При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами