Не так давно крипто-валюта під назвою Bitcoin стала коштувати більше ста доларів за штуку, незважаючи на те що смерть цієї валюти передбачали неодноразово і з завидною регулярністю. Так що ж такого в цій валюті? Чому її купують? Як вона влаштована? Про все це ви дізнаєтеся в цій статті. А більше інформації ви можете почерпнути відвідавши конференцію про криптовалюти, записатись на яку можна на сайті http://bitcoinconf.com.ua/.
Bitcoin – найстаріша крипто-валюта. Все почалося в далекому 2009 коли була запущена мережа bitcoin. Реального обороту у bitcoin не було, і отримати цю валюту можна було по засобом Майнінг. Майнінг – генерація крипто-валюти через спеціальну програму. Подібні програми виконують різні арифметичні операції, в результаті виконання яких нараховується “винагорода” у вигляді дорогоцінних монет. Коли все починалося bitcoin коштував лічені копійки, а майнінг однієї монетки займав мало часу, навіть на звичайному домашньому комп’ютері. Система влаштована так що майнінг поступово ускладнюється, в залежності від загальної кількості момент випущених в оборот. Від цього ситуація сильно змінилася на сьогоднішній день. Тепер звичайного комп’ютера недостатньо для майнінгу, такий підхід просто не окупає себе за витратами. Тепер для майнінгу почали використовувати відеокарту, і для цього процесу збирають комп’ютери-ферми тобто комп’ютери з 2-6 спеціально підібраними відеокартами. Зараз вже починають випускатися спеціальні комп’ютери, заточені під майнінг, вони здатні видобувати в кілька десятків разів більше монеток на місяць ніж ферми.
Bitcoin спочатку створювався щоб стати електронним аналогом дорогоцінних металів. Тому й принцип розвитку цієї валюти в якомусь плані схожий. Bitcoin – ресурс обмежений, і в системі може бути максимум 21 мільйон монет. Це означає що на якомусь етапі розвитку система майнінг повністю відімре. Крипто-гроші як і дорогоцінні метали стає з часом все важче здобувати і з кожним роком потрібні все більш і більш складні технології.
Сама ідея крипто-валюти звучить красиво і просякнута духом свободи. Справа в тому що платіжна система bitcoin має розподілений і децентралізований характер, а вона непідконтрольна жодному органу і жодній державі. Люди завжди і скрізь де є доступ в інтернет можуть здійснювати операції оплачуючи їх біткоінами. Так само подібна система гарантує високий рівень анонімності, вас не можна відстежити по грошовим переказам і цим bitcoin краще за будь-який банк та централізовану платіжну систему. Однак, де анонімність там і злочинність, тому нерідко біткоіни використовуються для оплати через інтернет товарів і послуг кримінального характеру. Так само варто розуміти що тут немає як такої системи боротьби з шахраями, тому необхідно проявляти обережність при передачі грошей.
Хоч bitcoin і перша крипто-валюта, але далеко не остання. Програмне забезпечення Bitcoin має відкритий вихідний код і тому створити свій проект на його базі може будь-хто. Саме так і відбувається. Останнім часом з’явилося багато інших криптовалют: лайтколіни, новакоіни, рукоіни і т.д. Всі вони популярні в тій чи іншій мірі. Багато бажаючих спробувати себе в аматорському майнінгу переходять на ці валюти, зрозумівши що складність майнінгу біткоінів вже занадто висока для їхнього обладнання.
Зі спекуляціями на ринку крипто-валют слід бути обережнішим. Система bitcoin пам’ятає величезні стрибки курсу, наприклад одного разу менш ніж за місяць ціна одного біткоіна опустилася з 30 доларів до 2. У цьому плані необхідно бути обережними, щоб не втратити гроші.