ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес-ідея: установка відеоспостереження і охоронних систем

відеореєстраторУ міру стрімкого розвитку ринку нерухомості (житлової та комерційної) і зростання добробуту населення (хай і не настільки швидкими темпами) все більший інтерес з боку підприємців викликає бізнес, пов’язаний з охоронними системами. Існує кілька основних варіантів організації власної справи в цьому сегменті – імпортувати обладнання з-за кордону (переважно з країн Південно-Східної Азії), займатися розробкою власних систем і програмного забезпечення або ж надавати послуги з установки відеокамер і датчиків. Останній варіант підходить найбільше для підприємців-початківців, так як його реалізація не вимагає великих вкладень на першому етапі роботи.

Додатковий плюс – відсутність на цьому ринку монополії.  Великим компаніям належить усього лише 10% від загального обсягу, а 90% тих що залишилися  являють собою, в основному, середні і дрібні фірми, які працюють на певний регіон.  Незважаючи на високий попит на подібні послуги, конкуренція на ринку охоронних систем поки ще відносно невелика.

Найбільшим попитом користуються такі види технічних засобів охорони – системи відеоспостереження та контролю доступу, пожежна та охоронна сигналізації.  Найдоступнішим для клієнтів варіантом є охоронні системи, які управляються з пульта.  Далеко не кожна фірма, дрібне виробниче підприємство або невеликий магазин можуть собі дозволити найняти кілька охоронців.  Тому для них найбільш оптимальним варіантом забезпечення збереження свого майна є підключення до пультової системи охорони, яка в разі тривоги буде посилати сигнали на загальний пульт.  До недавнього часу цей сегмент ринку систем безпеки практично повністю контролювався органами внутрішніх справ, але зараз на ньому з’явилися і різні приватні охоронні підприємства.  Хоча все ж позавідомчій охороні належить близько 75% ринку, що пояснюється більшою оперативністю роботи міліції без участі посередників і вищою довірою до неї з боку клієнтів.

Крім юридичних осіб, незалежні компанії, що працюють у цій галузі, обслуговують і приватників, ставлячи їх квартири та будинки на сигналізацію і пропонуючи більший вибір послуг, ніж підрозділи МВС, і за нижчими цінами.  Принцип роботи системи досить простий: при порушенні меж приватної власності на пульт чергового надходить тривожний сигнал.  Черговий висилає на місце події міліцію.  Абонентська плата для приватної квартири в Києві становить близько 200-300 грн. на місяць.  Вартість підключення об’єкта до системи – від 5 тис. грн. і вище.  Ціни для юридичних осіб залежать від об’єкта.  Наприклад, за охорону заправної станції охоронні компанії беруть по 1000 грн. на місяць, а за приміщення площею більше 150 кв.  метрів – від 3000 грн. і вище.  Приватне охоронне підприємство бере за установку охоронної системи близько 4 тис. грн. (для юридичних осіб).  До числа додаткових послуг відноситься установка датчиків руху, сенсорів виявлення спалаху і витоку води.

Багато підприємців, які ще не мають досвіду роботи в цій сфері, вважають, що приватні клієнти приносять більше прибутку, і часто роблять ставку на роботу саме з фізособами.  Однак, насправді, прибуток від приватників становить лише близько 35-40% від загального прибутку звичайної охоронної компанії.  Тому, хоча нехтувати приватними замовниками не варто, але все ж таки бажано постаратися охопити обидва сегмента відразу.

Втім, охороною з пульта асортимент послуг у сфері охорони не обмежується.  В даний час з’являється все більше нових приватних охоронних підприємств.  Приватні охоронні підприємства часто об’єднуються в єдину мережу, яка може охоплювати все місто або один район.  Отримавши сигнал від компаній, які займаються моніторингом, вони виїжджають на місце події.  Кожне охоронне підприємство бере під свою охорону такі об’єкти, дорога до яких займаєт не більше п’ятнадцяти хвилин.

Центр моніторингу – досить витратне підприємство.  Для його організації потрібно близько 1 млн. грн..  Причому більша частина цієї суми піде на закупівлю дорогого устаткування.  Наприклад, професійний пункт, що приймає сигнали від 10 тис. об’єктів, обійдеться в 200 тис. грн.. Крім купівлі обладнання, яке можна купити на сайті recorder.com.ua, до основних статей витрат відноситься оренда приміщень, заробітна плата працівникам, реклама і просування.

Ще один перспективний напрям в охоронному бізнесі – розробка програм охорони за індивідуальними замовленнями.  Приміром, клієнту недостатньо (або і зовсім не потрібно) пультового підключення, і він просить встановити відео-спостереження на своєму об’єкті.  У даному випадку на допомогу приходять дрібні фірми, які надають послуги з монтажу, і більші компанії, які займаються також розробкою спеціального програмного забезпечення.  У штаті останніх є не тільки фахівці з установки камер і датчиків, а й висококваліфіковані програмісти, які займаються розробкою програмного забезпечення для комбінованих охоронних систем.

Якщо більша частина пристроїв стеження і охорони привозиться з-за кордону, то з програмним забезпеченням все йде з точністю до навпаки.  Такі програми зазвичай створюються під замовлення і тому коштують досить недешево.  Наприклад, вартість обладнання системами охорони великого виробничого підприємства може обійтися в 3-10 млн. грн..  Вартість розробки програмного забезпечення під потреби замовника становить близько 10% від цієї суми.  З одного боку, замовник може заощадити і задовольнятися старим програмним забезпеченням, але при цьому установник вже не зможе йому гарантувати повну безпеку.  Велика частина розроблюваних програм призначена для мінімізації людського фактору в охоронній системі (щоб, наприклад, охоронець не міг самостійно відключити сигналізацію).  Зі зрозумілих причин цей сегмент розвинений в нашій країні найменш всього.  Основні причини настільки невеликої його популярності серед вітчизняних підприємців – великі витрати на організацію бізнесу, довгий термін окупності і, не менш важливо, брак кваліфікованих кадрів.

Нарешті, найбільш доступний напрямок, який не потребує великих вкладень, як уже згадувалося вище, – надання послуг з обслуговування об’єктів, що включають в себе монтаж і установку охоронних систем.  Єдиний недолік цього виду бізнесу – не дуже високий, хоча і стабільний заробіток.  Але це оптимальний варіант для початку роботи при невеликому стартовому капіталі (тим більше, якщо у вас ще немає досвіду роботи в цій сфері).  Основні статті витрат у цьому випадку – оренда офісу та розміщення реклами ваших послуг.  Часто вартість покупки вже запрограмованих охоронних систем і заробітна плата монтажникам і установникам охоронного обладнання закладається в сумі установки.

Втім, знайти кваліфікованих фахівців з монтажу і налагодження буде непросто, тому багато компаній змушені наймати працівників без досвіду, а потім навчати їх усім премудростям.  Це пов’язане з певними ризиками.  По-перше, існує ймовірність того, що працівник, на навчання якого ви витратили чимало сил, часу і коштів, в будь-який момент може піти до конкурентів, і вам доведеться шукати нового співробітника і знову займатися його навчанням.  По-друге, тому що мова йде про встановлення, систем охорони ви повинні бути впевнені в благонадійності своїх працівників, інакше репутація вашої компанії може серйозно постраждати.

Вам потрібно буде ліцензувати саму охоронну сигналізацію, яка встановлюється на об’єкті.  Процедура ліцензування здійснюється вже після установки пристрою безпеки на об’єкті.  Вона займає чимало сил і часу, тому якщо у вас немає потрібних зв’язків, щоб прискорити процес, фахівці радять звернутися за допомогою до компаній-посередників.  Ще один важливий момент – пошук надійного постачальника налаштованих охоронних систем.  Звертайте увагу на країну-виробника обладнання, що купується, на його характеристики, якість, а також на умови роботи продавця (терміни поставки, можливість відстрочки і т. д.).

Загальні витрати на організацію бізнесу з установки і налагодження охоронних систем складають від 100 тис. грн.  У цю суму входить оренда офісу, покупка меблів, офісної техніки та необхідного обладнання, навчання монтажників, заробітна плата, реклама.  Стандартні (але від цього не менш ефективні) способи пошуку клієнтів – розміщення оголошень у друкованих виданнях, поширення листівок (в тому числі і на стійках в ділових центрах і офісних будівлях), візитки, реклама в інтернеті, розтяжки і банери (зовнішня реклама).  З першого дня існування своєї компанії намагайтеся працювати, перш за все, на її репутацію.  Як показує практика, вже через 6-12 місяців до 40% клієнтів приходять за рекомендаціями своїх знайомих.  Відстежуйте відгуки своїх колишніх і нинішніх замовників, прагніть враховувати, в тому числі, і негативні відгуки і всі побажання.  Терміни окупності підприємства з установки систем охорони і відеоспостереження становлять у середньому близько року.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами