ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що буде з курсом долара в Україні цього літа?

курс долараЕкономічних передумов зростання курсу національної валюти України на сьогодні немає. Макроекономічна статистка з кожним місяцем стає все гіршою. У травні інфляція сягнула позначки в 6,9%, а золотовалютні резерви НБУ вкотре оновили історичний мінімум. Продовжує знижуватися обсяг промислового виробництва, крім цього зафіксовано зниження обсягу роздрібних продажів на 5% порівняно зі значеннями травня 2013 року.

Важливо розуміти, що початок співпраці з МВФ є лише першим кроком на довгому і непростому шляху реалізації численних реформ і не може розглядатися як панацея для національної економіки. Гривня торгується за правилами вільного ринку, і її девальвація безпосередньо пов’язана з дестабілізацією ситуації на південному сході України.

Складно говорити про зміцнення курсу на тлі активних бойових дій. Поки на Донбасі лунають автоматні черги, гривня буде залишатися під тиском і жоден зовнішній кредит цього не виправить.

Населення витрачає менше, ніж раніше, що свідчить про відсутність впевненості у завтрашньому дні. Для стабілізації курсу необхідне відновлення довіри до національної валюти і банківських депозитів. Без стабілізації обстановки в Донбасі говорити про зростання курсу гривні не має сенсу. У найближчі кілька місяців курс найімовірніше буде коливатися в районі позначки в 11.5 – 12 грн. за долар з перспективою подальшого ослаблення національної валюти. Крім цього будуть залишатися широкими спреди між цінами купівлі і продажу долара і євро.

Олександр Михайленко
фінансовий аналітик Альпарі

джерело: news.finance.uaПри використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами