ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Найбільший держбанк Росії висловився на підтримку України

банкНайбільший держбанк РФ – Сбербанк Росії – відмовляється працювати за російськими законами і, за прикладом американців і євросоюзівців, вводить санкції і штрафи для клієнтів, які вважають Крим російським.

Як раніше повідомляв «Новий Регіон», при експерименті з відправкою грошей з Москви через «Ощадбанк» з’ясувалося, що у разі зазначення в перекладі «Сімферополь. Росія»в республіці платіж не видають, так як не бачать у власній електронній системі. Співробітники «загортають» бажаючих отримати гроші клієнтів і рекомендують відправляти гроші за адресою: «Сімферополь. Україна», мотивуючи це тим, що банківське відділення в Криму працює за законами України. Втім, як з’ясувалося, це ще не все.

Коли кореспондент «Нового Регіону» в Москві прийшов повернути перекладені ним, але так і не видані банком сімферопольцю гроші, в російському відділенні його також стали переконувати, що Крим – це Україна і оштрафували за незгоду.

Співробітників банку абсолютно не обходить інформація про те, що на референдумі понад 90% кримчан висловилися за входження республіки до складу Росії, російська влада почала реалізовувати там масштабні проекти, платити кримчанам російські пенсії. Не мало значення й те, що головний законодавчий орган Росії – Федеральні збори – прийняв ряд законів і поправок, що стосуються входження Криму до РФ, а також те, що президент Росії видав відповідні укази. Для Ощадбанку виявилося неважливим, що ще 21 березня було створено новий федеральний округ, а 31 березня – міністерство у справах Криму. Для фінустанови був незначним і той факт, що 11 квітня Крим і Севастополь були включені до переліку суб’єктів федерації в Конституції Росії, а також те, що вони входять до складу РФ і за Основним законом самої республіки …

Позиція Ощадбанку по Криму виявилася ідентична української та американської: він не бачить Крим у складі РФ, як це роблять Україна, країни Заходу, США і їх міжнародні структури. Найбільший банк РФ, як з’ясувалося, відмовляється працювати в російському правовому полі і за прикладом США і ЄС вводить санкції проти тих, хто вважає Крим російським.

Співробітниця банку, повертаючи назад переклад, утримала з кореспондента РІА «Новий Регіон» певну суму у зв’язку з відкликанням перекладу. На питання: «За що? Адже це ви не видаєте гроші в Криму», була відповідь:« Ми утримаємо з вас, тому що він не правильно оформлений. Крим – це Україна. У нас немає інших вказівок, немає інших паперів ».

Відзначимо, що закони, укази і розпорядження з приєднання Криму російські власті змогли прийняти швидко і оперативно, а найбільший держбанк РФ «прописати» Крим російським не можуть майже півтора місяця. Як на початку квітня повідомляв «НР», у списку бойкотуючих приєднання нових суб’єктів РФ не тільки «Ощадбанк», а й «Альфа-Банк», а також платіжні системи – «Юністрім», «Золота Корона», «Контакт», на сайтах яких при введенні пошукового запиту на відділення в Сімферополі та Севастополі, вони були зазначені як частина України. Ситуація така, що такими темпами, наприклад, свою національну платіжну систему, за яку ратує президент РФ Володимир Путін, банки, схоже, будуть пригальмовувати.

Поки ж російські фінустанови та платіжні системи продовжують затягувати процес «приєднання» Криму до РФ, кримчани вистоюють цілими днями в чергах, щоб, наприклад, заплатити податки або відкрити рублевий банківський рахунок (його можна відкрити тільки в декількох певних банках). Матусі з маленькими дітьми, в тому числі і з тими, що плачуть «немовлятами», годинами стоять на поштах, щоб отримати дитячі посібники, які раніше нараховувалися на банківські картки. Там же штовхаються пенсіонери. Від нервів і перенапруги літні люди хапаються за серце і втрачають свідомість. У Джанкої біля відділення «ПриватБанку», який їде з Криму у зв’язку з його приєднанням до Росії, померла літня жінка, що стояла в черзі, щоб написати заяву про повернення свого вкладу.

Втім, великі фінустанови не визнають Крим російським зі зрозумілих причин – щоб не мати проблем із західними партнерами. Як раніше повідомляв глава банку ВТБ24 Михайло Задорнов, російські банки, у яких є «дочки» в Україні будуть згортати свою діяльність в республіці, оскільки поєднувати бізнес не вийде. У цьому зв’язку кримчанам в основному доведеться задовольнятися послугами банків, які працюватимуть виключно на півострові.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами