ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Аналітики відзначають різке зростання цін на сталеві труби

трубиЗростання цін на труби з сталі як і раніше триває, незважаючи на запевнення фінансових аналітиків. Чим можна пояснити подібне становище?

По-перше, час з весни по осінь є часом кипучої діяльності різноманітних організацій, що займаються ремонтом різних інженерних мереж, водопроводу, каналізації і т.д. Подібне не може не підвищити попит на сталеві труби, адже в нашій країні саме вони використовуються при проектуванні різних трубопроводів найчастіше.

По-друге, в нашій країні запущено ряд проектів, будівництво яких вимагає наявності сталевих труб. Всі основні металургійні і сталеливарні підприємства, які отримали великі замовлення на виробництво труб, направили майже всі сили на виконання цих замовлень. В результаті чого пропозиція сталевих труб на ринку стала обмеженою.

Розширювати виробництво сталевих труб підприємства не збираються, та й часто не можуть, оскільки це зажадає додаткового досить дорогого обладнання та сировини, кількість якої досить обмежена. Та й до того ж, що робити з цим виробництвом після закінчення масштабних проектів, не кажучи вже про людей які забезпечуватимуть додатково створені потужності металургійних підприємств.

По-третє, зростанню цін активно сприяє і дефіцит сталі і металопрокату в країнах західної Європи та Північної Америки, через що іноземні підприємства змушені шукати постачальників в інших країнах, в тому числі і в Україні.

В результаті і то невелику кількість сталевих труб, що викидається металургійними підприємствами на ринок, зменшується, так як частина купується більш платоспроможними іноземними підприємствами, що не може не підняти ціну на сталеві труби ціна в Києві на які і так висока.

Економічним сектором, який першим і найбільш сильно постраждає від зростання цін на сталеві труби – це житлово-комунальне господарство. Ні для кого не є секретом наскільки сильно зношені більшість теплових і каналізаційних комунікацій та водопроводів.

У більшості випадків ремонт вже не допоможе і потрібна повна заміна трубопроводу, через дефіцит сталевих труб вона стає дуже дорогою, настільки дорогою, що гаманець рядових споживачів комунальних послуг, адже саме вони через квартплату оплачують всі ремонти, не здатний подужати подібну заміну.

В результаті комунальні служби змушені латати ті труби, що є, або закуповувати сталеві труби які вже були у використанні, що, звичайно ж, не здатне надати трубопроводу надійності і довговічності. До того ж дефіцит сталевих труб і, як наслідок, висока їх вартість ставить під питання і прокладку нових комунікацій.

Також від високих цін на сталеві труби страждають і невеликі підприємства, робота яких забезпечується інженерними системами. Прикладом подібних підприємств можуть бути теплові електростанції, робота яких заснована на перетворенні теплової енергії в електричну за допомогою її передачі через воду.

В результаті чого підвищення цін на сталеві труби цілком може побічно впливати і на ціну на електрику, не так, звичайно, як ціна на енергоносії, але все ж ремонтні роботи на електростанціях теж включаються у вартість кожного кіловата.

Як бачите, підвищення цін на сталеві труби зачіпає більше сфер життя, ніж це може здатися на перший погляд.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами