ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon За яких умов кримчан і росіян пустять в Україну

кордонУкраїна закриває кордон для росіян і кримчан. У четвер ця новина авіакомпанії «Аерофлот» облетіла всі стрічки новин. Там офіційно заявили: Держприкордонслужба України попередила, що у в’їзді в Україну буде відмовлено всім чоловікам – громадянам РФ і українцям з кримською пропискою від 16 до 60 років.

За рішенням начальника регіонального прикордонного загону зроблять для тих, у кого екстрена мета візиту: її необхідно підтвердити офіційними запрошеннями і документами про родинні зв’язки, смерті або тяжкої хвороби близьких родичів. Також пропустять, якщо прикордонників попередить про це адміністрація прикордонної служби. Без документів в’їдуть тільки сім’ї з дітьми. Для кримчан зроблять додаткові виключення, якщо вони їдуть в турпоїздку і на руках будуть квитки на літак і туристичні ваучери. Росіянок і кримчанок 20-35 років при цьому пустять в Україну тільки після фільтраційно-перевірочних заходів. Українська Держприкордонслужба підтвердила, що направляла російським перевізникам інформацію про посилення правил перетину кордону. Однак, як запевняють у відомстві, її неправильно розтлумачили.

Командир прикордонного загону вирішує

У Держприкордонслужбі запевняють, що лише посилили прикордонний контроль. Мовляв, дістали провокації громадян РФ, які толком не можуть пояснити мету візиту і навіть намагаються провезти зброю. «Увага в першу чергу прикута до чоловіків призовного віку. А також до тих, хто слідує в країну самостійно або невеликою групою», – пояснює глава прес-служби Держприкордонслужби Олег Слободян. Він запевняє: вік, стать або громадянство не привід не пустити в Україну. Головне – людина повинна пояснити мету візиту, бажано підкріпивши це документами. «Рішення буде приймати командир загону після контролю другої лінії: огляду та особистої співбесіди», – сказав Слободян. При цьому в прикордонній службі визнають: такі заходи можуть нашкодити невинним людям. Особливо кримчанам, які не прийняли російське громадянство і хочуть вільно пересуватися як всередині країни, так і за її межами. Однак спокій у країні важливіший.

Росіяни вже стали масово скаржитися на те, що їх годинами допитують в аеропортах і на автомобільних пунктах пропуску. Журналіст Павло Шеремет прилетів з Москви: «Якщо раніше сиділи годину-півтори і рідко кого відправляли назад, то сьогодні одиниці змогли пройти на територію України. При мені ніхто не пройшов. Тільки жінок пропускали. Я бачив, як прилетіли чоловік і дружина: вона пройшла, а він полетів додому, – розповів в ефірі радіо «Вести» Шеремет.

Росія визначається з відповіддю

Якщо Росія введе відповідні заходи, то можуть постраждати 3-4 млн простих українців, вважає журналіст Павло Шеремет. Однак вона поки не визначилася. «Російська сторона наполягає на негайному офіційному роз’ясненні українською стороною кроків, зроблених Державною прикордонною службою України. Після отримання відповідної інформації від Києва розглядатимуться можливі відповідні заходи», – заявили в МЗС РФ.

З чим точно пустять

З документами, що підтверджують роботу в Україні (для росіян): довідкою з роботи і дозволом на роботу.

З запрошеннями від юр-або фізосіб.

З дозволом на тимчасове або постійне проживання.

З документами, що підтверджують мету поїздки для транзитних пасажирів.

Крім того, пустять тих, хто їде з дітьми, обслуговуючий персонал транспортних засобів, водіїв-далекобійників, людей, що мають статус закордонного українця.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами