ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що таке факторинг і навіщо він потрібен підприємцю?

факторингФакторинг – це механізм, який дозволяє підприємцю отримати фінансування без застави і певною мірою захистити себе від ризиків. До факторингу традиційно вдаються представники сектора малого і середнього бізнесу.

На етапі закріплення в ринковій коньюнктурі підприємець часто працює з постачальниками з так званою відстрочкою платежу. У той час його компанія постійно потребує капіталообігу, «простих» коштів небезпечних для здоров’я бізнесу.

Що ж зробити? Фірма, яка не має привабливої заставної бази і, як правило, не дуже цікава банку як потенційний позичальник. Однак з наявності дебіторів можна витягти чималу вигоду для приватного бізнесу. Особливо якщо дебітори – відомі мережеві компанії або великі виробники.

По суті, факторинг – це продаж третій зацікавленій особі своєї дебіторської заборгованості для отримання фінансування з метою покриття ризиків ліквідності.

Такою третьою особою може бути спеціалізована компанія, що здійснює послуги факторингу, але частіше малий і середній бізнес воліє передавати своїх боржників великим, що зарекомендували себе банкам. Підприємець, таким чином, отримує фінансування без застави і певною мірою убезпечує себе від ризиків.

Існує дві найбільш популярні схеми факторингу: факторинг з правом регресу і без права регресу.

У першому випадку клієнт впевнений у платоспроможності свого дебітора і передає фактору своїх боржників, щоб не порушувати оборот грошових коштів в бізнесі. Фактор, тобто банк, бере на себе ризики прострочення платежу з боку дебітора і пільговий період, який має на увазі час від моменту закінчення відстрочки платежу до часу виставлення регресу клієнту. У середньому пільговий період у банків становить 30-45 днів. Після закінчення даного терміну банк, який не отримав на свій рахунок оплати дебіторів, може відкликати фінансування.

Безрегресна схема більш дорога, але і більш захищена від можливих фінансових ризиків. Вона цікава клієнтам, у яких немає впевненості в платоспроможності партнерів. Підприємці прагнуть перекласти ризики, пов’язані з наявністю ненадійних дебіторів на плечі факторів. Факторингова винагорода буде досить високою, але в даному випадку овчинка вичинки варта. Завдання клієнта – доставити продукцію дебітора і отримати супутню документацію (акт приймання товару, накладна). Питання оплати цієї партії, ризики ліквідності і кредитний ризик – бере на себе фактор. Тому фактор, перш ніж прийняти рішення, ретельно оцінює всі ризики.

Як скористатися послугою факторингу?

Для того щоб скористатися цією банківською пропозицією необхідно зібрати повний пакет статутних та юридичних документів компанії, бухгалтерську звітність за кілька попередніх звітних періодів, заповнити анкету на свою компанію, і на кожного дебітора. Ви можете замовити факторингові послуги від Kontrakt.ua – банку “Контракт”. Необхідно надати також копії укладених договорів про поставку з даними партнерами-боржниками. У разі позитивного рішення фактора, клієнт укладає з ним договір і письмово повідомляє дебіторів про те, що розплачуватися за товар необхідно безпосередньо на рахунок Фактора. Після цього Фактор розпочинає надання фінансування. Згідно з угодою клієнт постійно надає фактору товаровідвантажувальну документацію.

Підприємцю завжди складно увійти в ринок. Високі ціни, жорсткі конкурентні умови і дефіцит оборотних коштів підштовхують підприємців до використання сучасних фінансових інструментів. І факторинг в цих ситуаціях може виявитися дуже корисним і затребуваним продуктом.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами