ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Навіщо було ліквідовувати Мінсдох?

мінсдохІніціатор ліквідації Міністерства доходів і зборів, депутат Сергій Міщенко, претендує на керівну посаду в Державній податковій службі.

Як відомо, ініціатором законопроекту про ліквідацію Міністерства доходів і зборів (в народі, Мінсдох) виступив народний депутат Сергій Міщенко. Крім того, проект передбачав створення на базі колишнього міністерства відповідних центральних органів виконавчої влади у сфері податкової та митної політики, тобто Державної податкової служби (ДПС) і Державної митної служби (ДМС). Той факт, що Сергій Міщенко в даний час може зайняти одну з ключових посад в оновленому ДБН (за інформацією джерела в Міністерстві фінансів, Міщенко претендує на крісло заступника Глави Податкової служби), треба так розуміти, ставить заключний акорд у всій цій історії.

Принаймні, питання про те, навіщо було в такому терміновому порядку проводити реформування і ліквідувати міністерство, тепер отримує цілком адекватну і логічну відповідь. Як, до речі, і питання щодо того, навіщо така реформа знадобилася позафракційному депутату, відомому до тієї пори, в основному, своїми зв’язками з опальним екс-генпрокурором Віктором Пшонкою.

Тим більше, що ні до податкової, ні до митної служби (ні, тим більше до Мінфіну, в підпорядкуванні якого тепер, після реформування, знаходяться ці два відомства) Сергій Міщенко ніякого відношення ніколи не мав. Як повідомив народний депутат Виталий Хомутынник на rbc.ua, у парламент (тоді, ще до конфлікту, у складі фракції БЮТ) він прийшов з прокуратури, в якій всю свою кар’єру і трудився, займаючи перед депутатством посади відповідно прокурора Київської області та старшого помічника генерального прокурора.

Однак, «Мінсдох повинен здохнути» – саме так аргументував свою позицію Сергій Міщенко під час ініціювання законопроекту, і в результаті свого домігся. Депутати проголосували за ліквідацію Мінсдоха, тим більше, що він асоціювався з діяльністю старої влади. Те, що з нею асоціювався і сам Сергій Міщенко, схоже, нікого більше не бентежить.

В даний час невідомо про будь-які реальні наслідки публікації документів з архівів втікача генпрокурора Віктора Пшонки. Перший пакет уже опублікований на «Українській правді», і, як пише на сторінках цього ресурсу Мустафа Найєм, «в архіві є докази співпраці з Генеральною прокуратурою депутата Сергія Міщенка».

«Докази» такого співробітництва є і в стенограмах засідань Верховної Ради. Саме питання Віктора Пшонки (спочатку питання його призначення на посаду генпрокурора, а потім – спроба зняття його з цієї посади) стало каменем спотикання для Сергія Міщенка і в той час опозиційним БЮТ. Обидва рази Міщенко голосував всупереч рішенню фракції, кожен раз підтримуючи Пшонку. Після першого голосування представники БЮТ обіцяли розібратися і «дати оцінку діям тих депутатів, які підтримали кандидатуру Пшонки». Однак будь-які помітні наслідки для Міщенка наступили тільки в результаті другого голосування. Рішення голосувати «за відставку Пшонки» було прийнято на засіданні фракції. І, коли Сергій Міщенко проголосував по-своєму, на наступному з’їзді партії його було сильно пересунено вниз всередині партійних списків. В результаті він опинився аж на 141 місці, і змушений був іти на вибори як самовисуванець, попередньо пішовши з БЮТ.

По всій видимості, Міщенко вважав, що «воно того варто», так як заступництво генпрокурора обіцяло куди більші дивіденди, ніж членство в опозиційній фракції. Тим більше, що зв’язок з Пшонкою весь час розвивався, починав набувати все нові риси, у тому числі і сімейні.

Про те, що Сергій Міщенко став членом сім’ї Пшонки, пресі стало відомо незадовго до втечі тепер уже колишнього генпрокурора. Йшлося про хрестини і про те, що тодішній міністр соцполітики Наталія Королевська разом з депутатом Сергієм Міщенко стали кумами сина генпрокурора Артема Пшонки.

Але найбільше в суспільній свідомості зв’язок Міщенко та Пшонки зміцнився після промови Сергія Міщенка до депутатського корпусу, в якій він закликав Верховну Раду підтримати кандидатуру Пшонки на посаду генпрокурора. Після цієї промови ім’я нардепа без прив’язки до одіозного генпрокурора більше практично не згадувалося. Дослівна цитата за стенограмою засідання Верховної Ради: «… Це призначення – стабільність для тисячі працівників прокуратури та їх сімей, це дисципліна, порядність, це те, що в середовищі прокуратури цінується за те, що до своїх колег він ставиться відповідально. І я можу сказати наступне, що через деякий час Віктора Павловича будуть називати «наш батько», а це коштує багатьох цих зірок на погонах ».

«Батьком Пшонкою» Сергія Міщенка дорікали часто, але все більше представники опозиції, і все більше в часи старої влади, ще при Януковичі (і, відповідно, при діючому генпрокуророві Пшонці). У нові часи ім’я народного депутата найчастіше з’являється у зв’язку з його ініціативами щодо перерозподілу владних потоків або великого бізнесу.

Міщенко вдало «вбудувався» в нові реалії. Практично будь-яка його дія відбувається «іменем Майдану», а численні нападки і претензії з приводу майна чи бізнесу аргументуються кожен раз тим, що яким би майном або бізнесом не зацікавився народний депутат, все воно пов’язано або з «сім’єю Януковича», або з тими, хто до цієї сім’ї близький.

Так, наприклад, він вимагав негайної зміни керівництва аеропорту «Бориспіль». (Не зайвим буде нагадати, що щомісячні доходи від Хендлінгова бізнесу, заправки літаків авіаційним паливом обчислюються десятками мільйонів доларів, а доходи аеропорту за минулий рік склали 1,6 млрд. грн.) Аргументація у цієї вимоги була та ж, що й завжди: керівництво підприємства близьке до сім’ї Януковича. Паралельно із заявою Сергія Міщенка в «Бориспіль» прибула група невідомих осіб, які справили спробу захопити адміністративні будівлі аеропорту. Невідомі були у бронежилетах, прибули на захоплення на автомобілях Lexus і Mercedes Benz, і представилися представниками Майдану.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами