ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна не пускає кримське вино в Росію

виноКримське вино може зникнути з полиць російських магазинів після травневих свят, якщо не буде вирішена проблема з проходженням митниці вантажів з товарами, виробленими в Криму. Про це повідомили кримські виробники алкогольної продукції.

Так, група компаній «Легенда Криму» була змушена призупинити поставки вина в Росію, оскільки Київ відключив кримську і севастопольську регіональну митницю від єдиної української бази митних даних. Таким чином, пояснив власник «Легенди Криму» Михайло Штирлін, в цій базі більше не міститься інформація про кримську продукцію, і українські митники не можуть випустити такий товар за кордон.

Призупинити поставки за кордон компанії порадили кримські митники. Фактично вантаж,відправлений  до Росії, перевозиться по території України, однак тепер не визнається ні як транзитний, ні як український. За даними кримських митників, на які послався Штирлін, найближчим часом влада України не випускатиме за кордон вироблену в Криму продукцію.

«У нас поки продукцію не загортали, але зараз в дорозі по території України до кордону слідують порядку 11 наших машин (партія з 165 тис. пляшок з вином), які були замитнені вчора, коли все ще працювало», – зазначив Штирлін.

За словами підприємця, оцінювати можливі фінансові втрати поки рано, оскільки торговельні точки в Росії забезпечені товаром на 1,5-2 місяці. «Якщо не відновляться постачання, то десь до травневих свят нам продукції вистачить, а далі почнеться відтік продукції з полиць магазинів», – підкреслив бізнесмен.

Кримський «Завод шампанських вин «Новий Світ»поки не зіткнувся з проблемами при проходженні митниці, оскільки підприємство вже два тижні не відправляло продукцію в Росію – дистриб’ютори були забезпечені товаром компанії. «У Харків ми вчора відправляли вантаж, і він пішов», – повідомила директор підприємства Яніна Павленко.

Однак, підкреслила Павленко, необхідно вжити термінових заходів, щоб «не привести винну галузь Криму в занепад». За її словами, серйозною проблемою є плутанина з акцизними марками. «Зараз у нас є акцизна марка, яка прийшла до нас за законами України. Але тепер ми вже Росія, не Україна. Ми не розуміємо, як нам зараз діяти », – підкреслила Павленко.

Директор «Нового світу» сподівається, що перехідний період займе не більше двох місяців. Проте за оцінкою власника ГК «Легенда Криму», у разі, якщо перехід кримського алкогольного бізнесу на російські стандарти проходитиме за стандартною, а не спрощеною схемою, це може зайняти мінімум півроку. «Як би там не було, Крим з сьогоднішнього дня не в змозі експортувати свою продукцію, і це дуже сумно», – говорить Штирлін.

У Росалкогольрегулюванні поки не коментують перспективи застосування спрощеної схеми ліцензування для кримських виробників вина.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами