ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Україні та Росії порахували, у скільки обходиться утримання Криму

АР-кримКрим не тільки не в змозі сам себе обслужити, але і вимагає настільки великих витрат на утримання, що навіть російські економісти шоковані.

Міністерство фінансів України опублікувало інформацію, що в поточному році центр компенсував дефіцит бюджету АР Криму в розмірі $ 321 млн, а також Київ сплатив близько $ 1 млрд пенсійних зобов’язань.

Міністр фінансів України Олександр Шлапак зазначив, що бюджет Криму дотується більш ніж наполовину.

«Якщо навіть вони не відправлять ні копійки в Київ, цих грошей вистачить тільки на те, щоб виплатити зарплати бюджетникам. А пенсії? А соціальні виплати? Пенсійний фонд Криму не зможе виконати своїх зобов’язань повною мірою », – заявив Олександр Шлапак.

Почали підраховувати свої витрати і росіяни. На країну ляже велике навантаження, пише російський сайт «Вести Економіка» .

Як підрахували експерти, перехід Криму на стандартні норми забезпечення в Російській Федерації обійдуться платникам податків Росії в додаткові $ 3 млрд.

Враховуючи, що дефіцит бюджету в Росії зараз становить $ 12 млрд, то Крим може виявитися для бюджету Росії «непідйомним вантажем», вважає низка експертів.

До того ж слід врахувати той факт, що останні події на півострові можуть привести до провалу туристичного сезону. А це може призвести до додаткового фінансового навантаження на Російську Федерацію.

Відсутні доходи доведеться компенсувати, вважають експерти, а це може обійтися в додаткові $ 1 млрд.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами