ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Україні подорожчають автомобілі, золото і ліки

лікиПрагнучи отримати кредит МВФ, Україна готує підвищення багатьох податків і введення нових. Якщо в бюджет підуть відчутні надходження, це напевно додасть країні шансів на кредит і допоможе зробити Фонд поступливішим.

Податкові нововведення будуть розглядатися на позачерговому засіданні Кабміну. Ось лише деякі з них. Ставка акцизу на дизпаливо перестане бути «плаваючою» – її хочуть зафіксувати на найвищій позначці 98 євро за тонну (зараз поки діє диференційована, від 45 до 98 євро). Це, зрозуміло, позначиться на роздрібних цінах.

Можуть подорожчати і нові автомобілі і мотоцикли з об’ємом двигуна більше 0,5 л – мито на них збираються підняти вдвічі, однак ви завжди зможете взяти кредит на автомобиль. Відновлюється тема податку при купівлі валюти. Вводиться і абсолютне нововведення: податок на пенсії (ставка 15 або 17%), розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів. Скасовуються пільги з ПДВ на імпорт ліків і постачання медикаментів виробником. Рідшають ряди підприємців- «спрощенців» – звідти намагаються викреслити ювелірів і тих, хто продає ювелірні вироби.

За оцінками Forbes, податкові новації можуть поповнити бюджет на 50 млрд грн за підсумками року. Цього, мабуть, вистачить, щоб відповідати вимогам МВФ. Водночас нововведення не забаряться позначитися на роздрібних цінах. Сьогодні експерти ще не готові сказати, наскільки вони можуть піднятися, але в цілому зростання може піти на десятки відсотків.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами