ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Крим позбавляє Україну нафти і газу

кримСамопроголошена Республіка Крим відняла в Української держави стратегічні підприємства паливно-енергетичного комплексу. Про це повідомляють ЗМІ.

Зокрема, депутати кримського парламенту оголосили, що у власність Криму переходить підприємство «Чорноморнафтогаз». Про це вийшла відповідна постанова, яку кримські депутати прийняли на засіданні Верховної Ради Криму 17 березня.

Судячи з тексту постанови, все публічне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» відтепер стає державним підприємством Республіки Крим. У власність Криму переходить як нерухоме, так і рухоме майно, що було раніше у власності державної всеукраїнської структури. У власність Криму переходить, крім цього, і все державне майно, яке передало «Чорноморнафтогазу» Українську державу.

Депутати Криму обгрунтували такий крок розташуванням «Чорноморнафтогазу» на території півострова і тим, що воно обслуговує континентальний шельф Криму та його виключну (морську) економічну зону. Нагадаємо, «Чорноморнафтогаз» було єдиним підприємством України, провідним  у самостійній розробці родовищ газу і нафти в акваторії Чорного моря.

Крім цього, кримський парламент забрав в України і все майно підприємства «Укртрансгаз», яке вийшло в свій час з «Нафтогазу України». Воно займалося постачаннями газу українським споживачам, його транспортуванням через територію України до Західної Європи і зберіганням газових запасів.

Підприємство по забезпеченню нафтопродуктами у Феодосії теж перейшло з власності України у власність самопроголошеної Республіки Крим. На його основі і на базі «Чорноморнафтогазу» планується створити відповідні державні структури нового незалежного Криму.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами