ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon ЄС дав зелене світло для українських товарів

євросоюзДнями в Страсбурзі відбулося засідання Європейської комісії, на якому було вирішено тимчасово знизити митний збір на українські товари, які експортуються в ЄС. Таке ослаблення митного контролю буде діяти до 1 листопада 2014 року, правда перед цим з ним повинні погодитися Європейська рада і Європарламент.

За словами президента Єврокомісії Жозе Мануеля Бароззу, такі дії з боку Європи покликані поліпшити економічну ситуацію в Україні. У ЄС нараховується близько 500 млн платоспроможних людей, і вже найближчим часом українські компанії отримають до них доступ.

Європейський комісар з питань торгівлі Карел де Гюхт заявив, що такий крок з боку ЄС свідчить про те, що він хвилюється про долю України. Він закликав Європарламент і Єврораду скоріше прийняти рішення, щоб митні пільги почали діяти вже в червні.

У разі прийняття позитивного рішення, митні знижки будуть зроблені для певної групи товарів, але і це дозволить українській економіці трохи реабілітуватися після політичного потрясіння, а також економічних санкцій з боку РФ.

Це самостійні торговельні заходи, які ЄС може впроваджувати для країн третього світу. До речі, згідно з такими договорами, країна, якій надаються митні пільги, не зобов’язана відповідати тим же. Так що, Україні не доведеться вводити які-небудь знижки для європейських компаній.

У разі підписання договору, митний збір буде знято для 94,7% українських товарів. Для решти митний збір знижуватиметься поступово.

Відносно сільськогосподарських товарів ЄС повинен буде надати необмежені преференції на 82,2% українського експорту. Для решти продукції будуть надані тарифні квоти.

Кажуть, що список українських товарів, для яких відбудеться митна лібералізація, поки визначається. Рішення буде приймати виключно ЄС, хоча прислухатися до української сторони все ж таки будуть.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами