ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Китай підніс Україні урок дипломатичного спілкування

китайГеннадій Москаль, відомий своїми сенсаційними заявами народний депутат України, 25 лютого заявив, що від України вимагають повернення 3 млрд доларів з кредиту, який був даний Китаєм на розвиток державної продовольчо-зернової корпорації.

Аргумент китайських партнерів – зрив поставок зерна до Китайської Народної Республіки, повідомляє видання «2000».

На додаток до цього Москаль тоді зазначив, що Пекін подав позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду для відшкодування збитків.

Новина облетіла всі ЗМІ не тільки в інформаційному просторі України, а й ближнього, і далекого зарубіжжя. Конфлікт проте плавно зійшов нанівець, так як ДПЗКУ пояснила, що кошти використовуються відповідно з умовами кредитування, а отримана сума склала 1,5 млрд доларів. КНР, за словами представників корпорації, претензій до України не має.

Риску під розростаючою грудкою дезінформації підвів посол КНР в Україні Чжан Сіюнь. Він акцентував увагу на тому, що претензій не тільки немає, але й очікується новий етап переговорів з ДПЗКУ з виконання контракту.

Відлуння нерозуміння торкнулися навіть Японії. Так, відомий в Японії журнал The Diplomat вказав на те, що шокований, як ЗМІ розтиражували непідкріплену фактами заяву політика. Автор матеріалу підкреслив, що Китай ніколи не вчинив би з Україною таким чином, враховуючи масштабні заворушення, які відбуваються в державі.

Крім того, як зазначає автор, Міністерство закордонних справ Китаю уточнило, що у КНР дійсно є занепокоєння з приводу невиконання зобов’язань України щодо постачання зернових. Хоча це пов’язано з можливими військовими діями в державі. Однак, так як партнерські відносини між Україною і КНР у своєму роді є першими для обох держав, Китай ніколи не доставив би нових проблем позовом проти країни, в якій панує політична нестабільність.

МЗС Китаю заявив, що країна планує і далі зміцнювати відносини з Україною, за умови, якщо постачання зернових будуть рости. Влада КНР стурбована політичним хаосом України, так як це впливає на обсяг виробництва зерна, що в свою чергу вплине на продовольчу безпеку Китаю.

Таким чином, реакція влади Китаю стала зразком ведення партнерських відносин. На жаль, не в приклад українським політикам, які виступають в цих відносинах другою стороною.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами