ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Звідки з’явилася платіжна система Visa?

Кредитна картаУ наше століття сучасних комп’ютерних технологій ми настільки звикли до електронних платежів, що часом навіть і не замислюємося, звідки вони до нас прийшли.

Але ж у них, як і у будь-яких сервісів і послуг є своя історія. Електронна платіжна система Visa на сайте пропонує багато цікавих програм для власників банківських карт. Звідки ж з’явилася у нас платіжна система Visa?

Історія пластикових карт

Вперше пластикові картки з’явилися на початку 1914 року. Саме цього року компанією «Western Union» була випущена банківська картка «Charge Card», яка володла кредитним лімітом без можливості пролонгації. При цьому користуватися даною кредиткою могли виключно постійні клієнти сервісу компанії. Однак масового поширення вона не отримала, тому використовувати кредитні карти для оплати послуг і покупок в магазинах громадяни іноземних держав почали тільки в 1950 році.

Починаючи з цього року, розплачуватися в магазинах можна було за допомогою іншої спеціальної карти, названої – «Diners Club». Приблизно через рік більшість банків стало випускати вже свої карти, які могли діяти виключно на тій території, де і перебувала сама кредитна організація (а це було, не зовсім зручно). Саме тому багато кредитних карток зникли з ужитку точно також непомітно, як і з’явилися.

Історія появи карти Visa

Проте представники фінансових організацій не збиралися здаватися. Вони продовжували розробляти нові стратегії, які надалі їм дозволили б зробити універсальну платіжну систему, що діє не тільки в межах одного штату, а по всьому світу. Так, на початку 1958 американський банк «Bank of America» випустив пробну версію пластикових карт BankAmericard. Дані кредитки мали синьо-біле забарвлення і дозволяли здійснювати покупки в магазинах Америки.

Творцям карти і в голову не могло прийти, що пробна партія нових банківських карт стане настільки популярною (звичайно, величезну роль у поширенні кредитних карт BankAmericard відіграв сам банк, який місяць за місяцем набирав свою популярність серед місцевого населення). Пізніше кредитна організація змушена була налагодити масове виробництво карт і в зв’язку з їх популярністю відкрити новий підрозділ «BankAmericard Service Corporation», яке б займалося окремо кредитними картами і їх реалізацією. Саме цей підрозділ незабаром почав продавати ліцензії на придбання карт іншим фінансовим організаціям, які бажали придбати картки BankAmericard.

Кількома роками пізніше кредитні карти BankAmericard поширилися по території Канади, США, Великобританії і навіть Мексики. Однак творці кредиток на даному етапі зіткнулися з незвичайною проблемою. Справа в тому, що назва кредитних карт багатьом представникам сусідніх держав просто не подобалося.

Одні з них вважали, що назва міжнародних карт не має включати в себе назву американської кредитної організації, інші підтримували їх через участь США у військових діях у В’єтнамі і т.д. Тому керівництвом банку було одноголосно вирішено змінити назву карти на більш нейтральне і звучне (а головне, що назва карти не повинна було мати ніяких мовних інтерпретацій).

Після тривалих роздумів керівникам американського банку все ж вдалося придумати нову назву – VISA. Вона була схвалена і опублікована на новій партії карт. При цьому дана назва сподобалася громадянам не тільки Америки, але й іншим іноземним державам. А в 1976 році по даній карті була здійснена перша транзакція.

І хоча сам банк свою назву не змінив, його представники вирішили відкрити нову окрему організацію, яка б займалася виключно виробництвом та реалізацією нових пластикових карт системи VISA. Для цього в жовтні 2007 року американська компанія організувала велику торгово-промислову корпорацію Visa Inc.

На даний момент міжнародна платіжна система visa є популярною не комерційною структурою, яка об’єднує близько 22 000 банків-партнерів, що підтримують дану систему, по всьому світу. Корпорація VISA в даний час випускає більше 26 типів пластикових карт (найвідомішою є кредитна карта Visa Electron, а також Visa Platinum, Visa Gold, Visa Classic і т.д.) і три види пластикових карт:

Дебетові (відкриваються при наявності ощадного рахунку в банку);

Кредитні (оплата по таких картах вноситься клієнтом щомісяця);

Карти для передоплати (кредитки, що дозволяють оплачувати ті рахунки, розплатитися за якими не можна чеком).

Сьогодні банківська карта visa може бути відкрита будь-якому охочому, який звернувся в банк. Розплачуватися даною карткою можна як за послуги мобільного зв’язку, так і купувати предмети інтер’єру, замовляти товари в Інтернеті. Visa карта дозволяє здійснювати різні фінансові операції не тільки в межах нашої країни, а й за кордоном.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами