ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Сімейна економіка

сімейні фінанси

Заздалегідь спланований бюджет сім’ї, дозволяє всім її членам жити у спокої. Адже часто саме через неправильну економіку в сім’ї,
виникають різні конфлікти, які здатні привести до чого завгодно.

Планування бюджету сім’ї має складатися з таких витрат:

1. Витрати на продукти харчування

2. Витрати на одяг та взуття

3. Витрати на господарські товари. Саме ця категорія товарів найменш схильна до сезонних цінових коливань, моди, і має достатньо великий термін зберігання.

4. Витрати на сімейний відпочинок.

Для початку потрібно порахувати всі доходи, які надходять в сім’ю і вже на підставі цього розпланувати всі витрати. Підрахувати це все можна як на тиждень, так і на цілий місяць. Просто необхідний облік витрат. Саме він дозволяє налагодити дисципліну у витраті сімейних грошей. Без урахування просто неможливо спланувати бюджет сім’ї.

Ви повинні реально оцінювати свої фінанси. Не потрібно витрачатися на щось абсолютно непотрібне. Засоби сімейного бюджету, повинні розподілитися на другорядні і головні витрати. Але при цьому не варто економити на сімейному відпочинку та харчуванні.

Спочатку можна вести спеціальний журнал витрат (звичайний зошит), в якому ви будете відзначати вид витрат, придбані товари, суму грошових коштів та їх залишок. У вас буде завжди під рукою наочний звіт витрачених фінансів сім’ї за весь тиждень або ж місяць. Так ви навчитеся вести облік і планувати витрати без допомоги записів у журналі.

Сімейний бюджет не повинен складатися на підставі інтересів однієї людини. Повинні враховуватися потреби кожного члена сім’ї. Позбавтеся від умови, що одна людина заробляє гроші, а інший тільки їх витрачає.

Сім’я повинна домовитися, що всі великі покупки повинні обговорюватися на загальній раді. Винятком є лише крайні випадки, коли великі покупки будуть терміново необхідні. Природно у всіх мають бути гроші на якісь дрібні витрати.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами