ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна перебуває фактично в стані дефолту

дефолт

Дефолту не потрібно боятися тому, що Україна фактично живе в такому стані вже кілька років. Про це заявляє глава ради Українського кредитно-банківського союзу Борис Соболєв.

Основні проблеми: борги, стрибок курсу долара, велика кількість пенсіонерів та спустіння золотовалютного резерву.

«Не потрібно боятися терміну «дефолт»і робити з нього демона. Тому, що Україна вже знаходиться в дефолті з моменту приходу до влади минулого уряду. Те, що гривня впала майже на 25% – вже показник», – говорить економіст.

Якщо не вжити екстрених заходів, далі події можуть розвиватися за ще більш сумним сценарієм, упевнений він. «Бюджет на 2014 рік спланований при курсі 8,50 гривень за долар, а зараз він вже становить 13,3. І це тільки те, що знаходиться у нас на виду », – пояснює Соболєв.

За його словами, станом на квітень Україна ще в силах погашати борги перед кредиторами. Але незабаром ситуація може погіршитися.

«Так само, як відкриваються двері в Межигір’ї, відкриються незабаром рахунки, які ніде не зареєстровані. Відкриються нові борги», – зазначає експерт.

Для того, щоб пожвавити економіку країни, потрібно, насамперед, вирішити питання реформ, вважає Соболєв.

«В першу чергу, це наведення порядку в державних фінансах. Зараз держава вилучає з ВВП 52%. Виходить, 52 гривні з кожної сотні вилучає держава і розподіляє їх. А в усьому світі існує розуміння: чим більше вилучає держава і чим неефективніше використовує кошти, тим менше платять громадяни», – розповідає економіст.

Крім того, необхідно протягом півроку врегулювати відносини України з кредиторами і розібратися з Пенсійним фондом України.

«Також існує складна ситуація з Пенсійним фондом. 14500000 пенсіонерів щомісяця отримують пенсію, а платять – близько 11 мільйонів. Виходить, що платників зараз більше, ніж тих, хто отримує пенсію », – пояснює ситуацію Соболєв.

Про те, що економіка України знаходиться в стані дефолту не тільки де-факто, але й де-юре, можна буде говорити, коли уряд зробить заяву про те, що держава не може погасити черговий кредит, говорить експерт.

«У 1991 році в травні була підготовлена телеграма Міжекономбанка Радянського Союзу. У ній було написано: «Шановні кредитори СРСР, черговий платіж, який запланований на квітень, ми не в змозі погасити». Ось це і називається заявою про технічний дефолт», – розповідає Соболєв.

При цьому економіст дав Україні час до початку літа. У найближчі місяці уряд повинен заявити, що золотовалютний резерв поповнений – тоді ситуація може стабілізуватися.

«Якщо будуть врегульовані борги і заявлено, що хоча б до літа буде відновлено 4 місяці критичного імпорту в золотовалютний резерв, думаю, можна буде«відкатати»до 8,50 гривень за долар», – підкреслив експерт.

Нагадаємо, новий уряд вже запланував перегляд держбюджету на поточний рік найближчим часом, не чекаючи результатів роботи економіки за перший квартал. Крім того, Україна звернулася до МВФ з проханням в оперативному порядку направити місію для підготовки нової програми фінансової допомоги.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами