ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як виграти на кризі?

кризаКурс долара в країні росте не по днях, а по годинах, в той час як доля гривні поки залишається непередбачуваною. Чи можна скористатися сформованою ситуацією для того, щоб не тільки зберегти, а й примножити свої заощадження?

Гроші: з-під матраців – в інтернет

Варто відзначити, що незважаючи на всі негативні явища останнього часу, за минулі роки на руках у населення скупчилася достатня валютна маса, яку в період кризи наші співвітчизники вже звично ховають «під матрац», не довіряючи (часом, цілком обгрунтовано) ні банкам, ні кредитним спілкам, ні приватним пенсійним фондам.

Ситуація багато в чому нагадує кризу 2004/2005 і 2008/2009 років, з тією тільки неприємною різницею, що сьогодні в Україні політична криза накладається на кризу економічну.

До того ж загострення політичної нестабільності, за якою у нашій країні звичайно потрібний черговий переділ власності, вже викликав активізацію продажів на ринку готового бізнесу, що також сприяє нарощуванню «вільної» грошової маси на руках у населення.

Як уже зазначали фахівці Financenews24.org, в умовах, особливо підвищується попит на «тихі» інструменти інвестування, одним з яких вже традиційно є вкладення грошей в форекс (FOREX).

Особливості форекс-інвестицій

Це слово, за останні два десятки років стало в Україні вже прозивним, є абревіатурою англійського Foreign Exchange Market, тобто міжнародного валютного ринку.

На сьогоднішній день, це один з найперспективніших і динамічних ринків, який вирізняється особливо високою ліквідністю свого основного товару – грошей.

Дійсно, на відміну від інших товарів, торгівля якими ведеться на світових віртуальних торгових майданчиках, ресурси вільно конвертованих валют ніколи не знецінюються до нуля. Фактично їх вартість (при, збереженні, за сукупністю постійної цінності початкових інвестицій) переливається з одного виду валюти в інший, під впливом різного роду факторів, що формують курси валют.

До речі, розглядаючи пропозиції на ринку по даному виду інвестування, очевидний не тільки високий потенціал цього ринку, але і його все зростаючу затребуваність з боку інвесторів.

Так, станом на кінець 2013 року, середньодобовий оборот на ринку перевищив 5,2 трильйона доларів, а щорічний приріст обсягів інвестицій в ринок форекс протягом останніх п’яти років стійко перевищував рівень в 14-17%. Це набагато перевищує аналогічний показник для переважної більшості видів звичного бізнесу.

До речі, про зростання інтересу до інвестицій в ринок форекс, побічно свідчить і підвищення конкуренції на ринку послуг дилінгових центрів форекс, похідним якого стає зростання якості їх роботи.

«З чим їдять» ринок форекс?

Робота на ринку форекс (або «гра», як це достатньою мірою серйозне заняття називають непрофесіонали) полягає в здійсненні операцій з купівлі та продажу певної кількості (лот) різних валют.

Рішення ж про купівлю або продаж інвестор (або його повноважний представник – трейдер) уживають в залежності від існуючої та перспективної курсової динаміки валютного ринку.

Принцип тут той же, що і в інших видах бізнесу: купувати дешевше, а продавати – подорожче, отримуючи прибуток за рахунок різниці ціни придбання та реалізації товару.

Займатися ж торгівлею на валютному ринку можна дистанційно, за допомогою спеціалізованого торгового терміналу, який дає можливість не тільки спостерігати за коливаннями курсів валют у реальному масштабі часу, але і робити он-лайн заявки на купівлю та продаж валюти.

Зауважимо, що за останні півтора десятка років технічний інструментарій для торгівлі на ринку зазнав бурхливого розвитку у бік більшої зручності і надійності працюючих на ньому інвесторів і трейдерів а також більш надійного захисту грошей, вкладених в ринок форекс.

Ще на початку 2000-х інформацію про укладення угоди основним котируванням (bid і ask), а також «запобіжні планки» для запобігання необгрунтованих втрат і фіксування прибутку (stop loss і take profit) потрібно було дублювати по телефону, то тепер весь процес торгівлі в комплексі можна проводити через інтернет.

При цьому були суттєво вдосконалений і набір інструментів, що дозволяють більш ретельно і точно вирішувати завдання технічного аналізу, а також значно підвищилася якість інформаційного обслуговування початківців інвесторів і навчання трейдерів (у тому числі – і дистанційного).При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами