ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Коли зупиниться падіння гривні?

курс гривніКурс української національної валюти піднявся до рекордно високої позначки і склав 13 гривень за 1 долар, що призвело до зміцнення позицій американської валюти. Заявами НБУ про роботу всіх банків в штатному режимі і про те, що населенню немає приводу для хвилювань і паніки процес підвищення курсу гривні зупинити неможливо.

Зовсім не панікою викликаний розвал в країні, згортання промисловості, закриття через розорення дрібного і середнього бізнесу. Кому вдалося зберегти бізнес і не розоритися змушені спакувати валізи і виїхати з країни для пошуку більш вигідного застосування своїх капіталів, розумових і фізичних здібностей. Причому цей процес спровокований не політичною кризою і стріляниною на вулицях, а санкціонованою державою повною зневагою прав приватної власності, а також сприянню розвитку рейдерства і корупції, існуючих в Україні на всіх рівнях.

Падіння нинішнього курсу неминуче, його ніхто не зможе втримати. Воно триватиме до досягнення курсового рівноважного стану, для визначення якого буде враховуватися співвідношення між імпортом та експортом, а також наявність можливостей для підтримки курсу у Нацбанку з урахуванням його золотовалютних резервів.

Якщо перевищення імпорту по відношенню до експорту становитиме 15-20% як зараз, так і надалі, то зниження нового курсу може скласти 14-15 гривень за 1 долар. У разі зменшення цієї різниці курс може скласти 9,5-10,5 гривень за 1 долар. І то, це можливо, якщо не послідує оголошення технічного дефолту по суверенних зобов’язаннях.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами