ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Кілька порад перед тим, як взяти кредит

долариПерш ніж узяти грошові кошти в борг у кредитних організацій і банків, варто оцінити свої потенційні фінансові можливості, щоб надалі не пошкодувати про свій вчинок. Адже отримання кредиту за один день – ризикований процес, який пов’язаний з тривалими термінами погашення і зі значними сумами. Не варто забувати про нестабільну економічну ситуацію в Україні адже може статися так, що вам знизять заробітну плату або в гіршому випадку – скоротять. Проаналізувавши всі можливі кроки, варто визначитися з метою.

Дуже важливо – для чого вам необхідний кредит, для яких цілей. Практично у всіх банках є цільові програми – видача кредитів на конкретні цілі (на ремонт, автокредит, навчання, купівлю житла і так далі).

Термін погашення

Задумайтеся, на який термін вам краще взяти кредит. Можна оформити на мінімальний період для швидкого погашення з меншою переплатою, а якщо ви переоціните свої можливості, то можете опинитися в лавах недобросовісних клієнтів. В останньому випадку, постраждає кредитна історія. Варто підбирати такий термін, щоб без труднощів щомісяця робити внесок.

Вибір банку і програм кредитування

Зверніть увагу на умови кредитування, які містять посилання на тарифи послуг (оренда осередків, відкриття рахунків, переказ коштів, зняття готівки). Розставте за ступенем привабливості банки (термін, переплата, погашення, відсотки, штрафи). Потрудіться і відвідайте кілька банків (близько 3-5), адже вам потрібно обрати для себе найбільш оптимально підходящий варіант. Поцікавтеся у банку про формування його кредитного портфеля.

Звернення до консультанта по кредиту

У процесі консультації не соромтеся, задавайте більше питань, щоб отримати максимальну кількість відомостей з кредитування. Сумлінні банки і кредитні установи розміщують у своєму приміщенні для клієнтів «пам’ятку позичальника». Вона призначена для того щоб допомогти новим клієнтам, грамотно оформити кредитну угоду.

Обов’язково дізнайтеся, де і як вам потрібно погашати борг, уточніть дату платежу, яким чином вам будуть видавати кредит і яка ставка рефінансування. Щоб погашення кредиту вам було не в тягар і не долало нерозв’язаних грошових проблем, а придбана покупка радувала, насамперед, розрахуйте фінансові можливості і скористайтеся калькулятором. Існує кредитний калькулятор, який розрахує – термін і суми, які ви зможете виплачувати за кредит.

Для пошуку інформації користуйтеся спеціалізованими журналами, Інтернетом, консультаціями банків.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами