ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чому Roshen закрив фабрику?

рошенОдне з підприємств корпорації Roshen Петра Порошенка – Маріупольська кондитерська фабрика припиняє роботу, оголосила вчора компанія.

Основна причина – заборона на імпорт продукції в Росію і постійне брутальне втручання в роботу компанії контролюючих органів, пояснили в прес-службі. Більш докладні коментарі в Roshen надати не змогли.

Roshen заборонили поставки продукції до Росії в червні минулого року. А міністерство доходів і зборів України за останніх півроку провело більше 60 планових та позапланових перевірок підприємств – порушено десять кримінальних справ і виписані багатомільйонні штрафи.

Все це сильно вдарило по продажах підприємства. Минулий рік фабрика закінчила з чистим збитком у 17,8 млн грн, хоча ще в 2012-му її чистий прибуток перевищив 11,3 млн грн.

А обладнання МКФ, в тому числі й нові виробничі лінії, змонтовані в останні роки, за даними ЛІГАБізнесІнформ, вже перевезли на Вінницьку фабрики Roshen, а також на підприємство в російському Липецьку. Тоді ж на підприємстві почалися масові звільнення і до кінця року штат фабрики скоротився майже в два рази до 333 чоловік.

Проте плани щодо закриття підприємства ще торік Roshen спростовував. «Інформація про плановане закриття підприємства – лише чутки, всі фабрики як працювали, так і працюють», – повідомляла корпорація ЛІГАБізнесІнформ в коментарях у вересні та грудні минулого року.

Кондитерський ринок в Україні насичений і структурований, тому закриття однієї фабрики на нього мало вплине, вважає Геннадій Радченко, директор з корпоративних питань Nestle в Україні та Молдові: «Ситуація на ринку досить стабільна і різко підвищувати або знижувати вартість товарів виробники через це не будуть ».

Сама корпорація, швидше за все, теж не постраждає. «Перенесення потужностей планувалося вже давно, оскільки Маріуполь незручний з логістичної точки зору. Але просто закрити фабрику без пояснення причин компанія не могла », – говорить один з учасників ринку на правах анонімності.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами