ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Рефінансування кредиту рятує економіку і підтримує банки

КредитиСьогодні кредитування міцно закріпилося в нашому житті, тому банки розгорнули битву за кожного клієнта.

Які тільки хитрощі вони не придумують: знижують процентні ставки, спрощують вимоги до позичальника, переглядають терміни погашення кредиту і величину першого внеску. Цим обов’язково варто скористатися! Якщо ви є власником довгострокового кредиту, то подумайте про його рефінансуванні, адже зниження ставки всього лише на пару відсотків принесе серйозну вигоду, відзначають фахівці Кітан Інвест.

Рефінансування (перекредитування) – це можливість оформити новий кредит з більш низькою процентною ставкою, щоб погасити діючий кредит з більш високим відсотком. Також можна змінити термін кредиту, форму і графік погашення, перейти обслуговуватися в інший банк, якщо цей вас не влаштовує з якихось причин або ви хочете зібрати фінансові зобов’язання в жодній банківській установі.

Рефінансуванню підлягають всі види кредитів, на нього можуть розраховувати ті, хто оформляв кредити в період високих ставок. Найбільш актуальний такий процес для іпотечного кредитування, так як суми тут значні, а переплату можна істотно зменшити.

Для цього вам заново доведеться пройти процедуру оформлення, що може затягнуться не на один тиждень. Заново збирати довідки, подавати заявку, оплачувати різні комісії і страховки. Рефінансування можливе тільки для благонадійних клієнтів, якщо ваша кредитна історія виглядає не кращим чином, швидше за все, банк вам відмовить в перекредитуванні.

Але в такому кредитуванні є ряд неприємних моментів. Ваш банк повинен погодитися на рефінансування кредиту, інакше весь процес може затягнутися місяці на три. І якщо клієнт надумав піти, він знайде спосіб це зробити. Перешкодити йому буде досить складно, діючи в рамках договору, а це всього лише комісія за дострокове погашення.

На початку уточніть у банку-кредитора чи можливо достроково погасити кредит без сплати комісій. Якщо договором така умова не передбачена, тоді в рефінансуванні немає сенсу. Також не варто здійснювати дану процедуру, якщо різниця в процентних ставках буде меншою 3%, а термін погашення фінансового кредиту наступить не раніше, ніж через 5 років. Інакше всі ваші старання навряд чи окупляться.

Далі візьміть у вашому банку довідку про стан кредиту: сума заборгованості, остаточний термін погашення, розмір відсоткової ставки, як погашався кредит, суми та терміни. Зберіть новий пакет документів для рефінансування: паспорт, довідку про доходи, трудову книжку, кредитний договір і вище згадану довідку. Якщо в банку, готовому провести перекредитування, будуть потрібні поручителі, ними цілком можуть бути ті ж особи, що й були за першим кредитом. Заставою може бути те саме майно, що і було в попередньому банку. Для цього потрібна згода першого кредитора, а це вже проблема. Адже банк, погодившись на такі умови, розуміє, що втрачає клієнта. Тому кращим варіантом буде наявність ще одного майна, яке можливо послужить запорукою для другого банку-кредитора. Деякі банки погоджуються на рефінансування без застави, за умови, що вона буде надана незабаром. У такому випадку кредитор страхує ризик непогашення кредиту, однак, зараз на ринку досить мало страхових компаній, що страхують такі ризики. Крім того, така послуга не з дешевих, а чи потрібна вам зайва переплата. Будьте готові, що ваше майно заново оцінюватимуть. Можливо від вас зажадають зробити страховку застави або власного життя і обов’язково нотаріальну реєстрацію застави.

Після перевірки всієї наданої документації банк приймає рішення про рефінансування. У разі, якщо воно є позитивним, грошові кошти будуть перераховані на кредитний рахунок, відкритий в першій банківській установі. І тепер у вас зобов’язання лише перед новим банком на більш вигідних умовах.

Ефективніше буде перекредитуватися в банку, де ви спочатку оформляли кредит. Процентну ставку вам змінять, підписавши додаткову угоду. Ваші шанси значно збільшуються, якщо ви – сумлінний платник. І перш, ніж починати цю справу, порахуйте, чи є вона доцільною.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами